Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 2,72 млн. лева събра досега „Българската Коледа”

Двадесетото издание на благотворителната инициатива „Българската Коледа“ под патронажа на президента на Република България продължава. Тази година кампанията е посветена на децата с редки генетични заболявания, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Над 2 720 000 лева достигна набраната сума след края на благотворителния спектакъл, който се състоя вчера вечерта в Народния театър „Иван Вазов“ и бе излъчен пряко от БНР и Нова тв.

Към момента са изпратени 350 000 дарителски SMS на номер 1117 и гласови обаждания на 0900 1117 от началото на кампанията, която беше обявена от президента Румен Радев в края на месец ноември в гр. Велико Търново. Наличната сума в дарителската банкова сметка на инициативата е над  2 310 000 лв., a близо 60 000 лв. са дарени чрез системата ePay.bg.

На коледния благотворителен спектакъл „Българската Коледа“ присъстваха президентът Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева, представители на държавни институции, дипломати, дарители, посланици на кампанията и деца, подпомогнати от „Българската Коледа”.



По публикацията работи: Деница Колева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Такситата с повече време за настройка към еврото

До 30 октомври 2025 г. се удължава срокът за обозначаване в лева и евро на бележките от таксиметровите апарати Това предвиждат промени в Закона за въвеждане на еврото. Поправките  са предложени от Министерския съвет и вече са внесени в Народното събрание. Очаква се да бъдат разгледани преди 8 август тази година.  Удължаването на срока се..

публикувано на 22.07.25 в 13:07

Измама от името на ГДБОП

За финансова измама, при която се злоупотребява с името Главна дирекция за борба с организираната престъпност съобщават от службата.  Измамниците заблуждават хора по телефона, че съдействат за предотвратяване на престъпление и опит за източване на банковите им сметки. В същото време, целта на процеса е тегленето на кредит или превод на пари в..

публикувано на 22.07.25 в 12:58

Планово без ток на 22 юли

Русе На 22.07.2025 г., от 8:30 ч. до 12:30 ч.  ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Писанец: ТП 1, ТП 2, ТП 3, ТП 4, ТП 5, ТП „Почивна база Г.Генов“, ТП „ТКЗС Писанец 1“ , ВТП „Мобилтел“, ТП „ТКЗС Писанец 2 “, БКТП "Академия", БКТП "Земеделец", ТП „Помпена станция ВиК“; Обекти: "Свинеферма": Помпена станция ВиК, Културен..

публикувано на 22.07.25 в 07:23

Още по-горещо

Днес отново ще е предимно слънчево и горещо, следобед с развитие на купеста облачност.  Ще духа слаб вятър от юг, след обяд ще се обърне от югоизток и по крайбрежието ще се усили до умерен. Преобладаващите максимални температури във вътрешността на района ще са между 37° и 42°, а по Черноморието от 29° до 34°, за Шумен около 39°.  Вълнение на..

публикувано на 22.07.25 в 07:12

Фалшиви сайтове заблуждават с винетки

Нелицензирани сайтове продават винетки на високи цени в евро, като изискват и плащането на допълнителни такси. За това предупреждават от националния доставчик на електронни услуги за пътни такси "Интелигентни трафик системи", който е официален партньор на Агенция "Пътна инфраструктура".   От дружеството призовават шофьорите да не купуват винетки от..

публикувано на 21.07.25 в 09:56

Ограничават движението заради жегата

Заради очакваните високи температури, от днес до петък между 13:00 и 21:00 ч. ще бъде ограничавано движението на камиони над 20 тона по определени участъци от републиканската пътна мрежа в осем области - Видин, Плевен, Велико Търново, Стара Загора, Русе, Разград, Шумен и Търговище. Това напомнят от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ)...

публикувано на 21.07.25 в 09:01

Горещ понеделник

Температурите в Североизточна България тази сутрин са: 17 градуса в Шумен – 18 – в Търговище, 20 – в Разград, 22 – в Русе, 24 градуса – в Силистра. В Шумен атмосферното налягане е 985 хектопаскала– малко по-ниско от средното за месеца, още малко ще се понижи; относителната влажност на въздуха е 74%. Днес отново ще е предимно слънчево и..

публикувано на 21.07.25 в 07:02