Вековният шуменски орех, който участва в надпреварата „Дърво с корен“ на фондация „Екообщност“, спечели трето място. Днес на официална церемония в Полския културен център в София бяха обявени победителите.
Дърветата в топ 3 са с много близък вот. За шуменския орех, който обедини не само шуменци, са гласували 1394 души. Първенецът в надпреварата – вековният чинар от Варна, е събрал 1593 гласа. На второ място е класиран полският ясен от Харманли с 1411 гласа.
Както Радио Шумен съобщи, вековният орех, засаден още от кмета на Шумен д-р Петър Кърджиев, беше номиниран за участие от бившата преподавателката по литература Румяна Симеонова.
Уникалното дърво расте в нейния двор, в дома й под Шуменското плато.
Поставят лъвската глава на чешмата в местността „Лъвчето“ в шуменския парк „Кьошковете“. Релефът е дело на скулптора Калоян Тодоров, който се включи в доброволческата кампания на Телевизия Шумен. „Не сме се водили по някакъв модел. Не успяхме да разберем как точно е изглеждал оригиналът. Намерихме само някаква лоша снимка, на която почти нищо..
Продължава засиленият контрол на водачи за спазване на ограниченията на скоростните режими. През първите три дни от началото на специализираната полицейска операция, на територията на РУ - Нови пазар са установени 369 нарушения. Екип на сектор „Пътна полиция“ следи по натоварените пътни артерии и в централната част на Шумен за недопускане на..
Военен контингент на българската армия заминава на мироопазваща мисия в Косово. Днес пред община Шумен 97 военнослужещи бяха изпратени от генерал-лейтенант Михаил Попов – заместник-началник на отбраната, флотилен адмирал Галин Манев – заместник-командир на Съвместното командване на силите, бригаден генерал Пламен Йорданов - заместник-командир на..
В следващите близо две седмици на август отново навлизаме в период с изключително висок индекс на пожарна опасност. От Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН) в Шумен отправят апел за стриктно спазване на правилата за пожарна безопасност, напомнят за забраната за палене на открит огън в свободна дворна площ..
Мотоциклетист е настанен в болница след пътен инцидент. Това съобщават от търговищката полиция. Катастрофата е станала на 6 август около 18:00 часа на пътя преди разклона за поповското село Глогинка. 30-годишен мъж бил зад волана на влекач с прикачено полуремарке. Предприел изпреварване на мотопед „Симсон“, управляван от 75-годишен водач. По..
Обновяването и ремонта на автобусните спирки в Шумен приключи. Това съобщава във Фейсбук профила си кметът на общината Христо Христов. През юли са измити и почистени 42 спирки на градския транспорт, 18 съоръжения са със сменени стъклени елементи. "Дори след извършените ремонти има вандалски прояви, като са повредени новоремонтирани спирки. Докато..
Започва плановият ремонт на ВиК – Шумен. Екипите ще работят по водопровод на кръстовището на улиците "Съединение" и "Карел Шкорпил". Очакват се смущения във водоподаването от 12:00 часа до 16:00 часа на 7 август по високите части на средната зона на Шумен, които включват централната градска част, квартал "Добруджа", пазара, квартал..