Как любовта към родината може да върне един успешен млад човек в България?
Д-р Антон Асенов е роден през 1988 г. в Шумен и още преди да навърши една година, семейството му се изселва в Турция. В Истанбул завършва средното си образование и често летните ваканции прекарва в България при роднини. Още в детството си мечтае някой ден да се върне в родината. И така през 2006 г. решава да учи медицина в България. Завършва обучението си през 2016 г. с успехи и придобива европейска диплома за общопрактикуващ лекар. А през 2018 г. вече е лекар специализант „Уши, нос, гърло“.
По време на пандемията от COVID-19 д-р Антон Асенов е сред медиците на първа линия и оказва медицинска помощ на заразени хора. Той смята, че младите лекари трябва да получават достойно възнаграждение и да бъдат мотивирани да се развиват в България.
Д-р Асенов в момента работи на две места – преглежда пациенти в Разград и в Търговище.
Пред Айше Лятиф медикът разказва защо е предпочел да работи в България, а не в Турция, за трудностите, с които се е сблъскал, както и за плюсовете и минусите в здравеопазването в двете държави.
Над 100 представители на бизнеса от България и Турция участват в Българо-турския бизнес форум, който бе открит днес в Шумен. Организатор на събитието е Българо-турската търговско-индустриална камара, създадена преди 12 години в Шумен. Фокусът на форума е върху работната сила, професионалното обучение и сътрудничество между висши учебни заведения,..
Пепи Попова-Добрева е лесовъд по професия, част от екипа на ДГС-Омуртаг. След 20 години, посветени на гората и природата, дошло време те да оживеят и в картините ѝ. Въпреки че рисува само от 5 месеца, е толкова запалена с четката, че преди дни подредила своя самостоятелна изложба. Творбите, пълни с гори, цветя и много емоции, са изложени в..
Всеки път, когато търговец умишлено премълчава страната на произход на даден артикул, създава стоки-реплики на оригинали или прикрива някои съставки в продукта, той не само погазва правни норми, но и създава предпоставки за заблуда на потребителите. Това може не само да накърни икономическите интереси на хората, но и да изложи на риск живота и..
В рубриката „Бялата лястовица“ ви срещаме с Добромир Удрев, който е председател на спортния клуб за хора с увреждания „Доростол 2011“ - Силистра. В спорта всеки един може да намери мотивация да живее активно и здравослно, а когато страдаш от различни заболявания и физически дефицити, спортът е и начин да превъзмогнеш себе си и да докажеш, че..
Обучение на хора, които имат желание да помагат в борбата с горски пожари, но не са доброволци, организират от Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Шумен. Курсът за така наречените „спонтанни доброволци“ ще е за действията, които те да предприемат при гасене на горски пожари. „В практиката на службата има..
Как да ограничим разхищението и изхвърлянето на храна? По време на празници, особено когато има няколко почивни дни, у българина битува схващането, че е по-добре да има повече, отколкото да не стигне храната и пазарува много повече, отколкото е нужно. Какво обаче да правим с храната, която не сме успели да изядем? Един от начините е да я..
Всяка година на 9 май отбелязваме Деня на Европа – ден, посветен на мира и единството на континента. Тази година се навършват 75 години от Декларацията на Шумaн — историческо предложение, което се счита за началото на това, което днес наричаме Европейски съюз. За единство въпреки различията между държавите се обявиха днес и учениците от ПЕГ..