И на 70 години може да срещнеш голямата любов и след 70 години семеен живот тя отново може да съществува. Доказват го две двойки, за които избрахме да ви разкажем в седмицата на любовта и виното.
Сега щастливците живеят в Дома за възрастни хора в Шумен. Именно Домът става причина Иван Вълчев, който до този момент не се е женил, да се срещне с вдовицата Василка Хаджийска. Тя и до днес помни първата им среща преди 15 години. Как вървял по стъпалата и колко добре изглеждал. Той някак уловил погледа й, осмелил се и направил първата крачка за връзката им. И до днес непрекъснато я изненадва с подаръчета от сърце, разказват служителите от Дома. Година след година двамата доказали, че и на близо 70 г. не е късно да намериш сродна душа.
«Рано, късно, да имаш приятелка, семейство, да си споделяте, е хубаво. И да се скараме, ние един без друг не можем», признава Иван.
А Василка издава рецептата им при недоразумения: «Мъжът винаги отстъпва на жената».
Ганка и Стефан Ненови пък, са законни съпрузи от почти 70 години. Разказват, че от много работа в живота почти не им е останало време да се скарат и да си кажат лоша дума. Двамата са заклети привърженици на брака и не го разбират днешното съвместно съжителство.
«70 години сме заедно, а някои 7 месеца не могат да изкарат», чуди се Стефан и укорява за законите онези горе в парламента.
От седмица в Дома за възрастни в Шумен се готвят да празнуват 14 февруари. Ще слеят двата празника в едно, нарекли са го Свети Зарезан.
Чуйте интересните истории на двете двойки, разказани пред Цветелина Георгиева.
Работещите в Българското национално радио, Българската национална телевизия и Българската телеграфна агенция излизат днес на национален протест. Недоволството ще премине под наслов "Трудът в медиите има стойност" и ще започне в 12:00 часа, когато ще бъде блокирано кръстовището пред Софийския университет "Свети Климент Охридски". Ще има акции и в други..
Тя носи красиво рождено име Алсу Грифулина, въпреки че всички в търговищкия квартал „Въбел“ я познават като Алла Неделчева. Родена е в Димитровград, но не българския, а руския град в Уляновска област. Алла или Алсу е етническа татарка, която изповядва християнска религия. Тя е клисар в храма „Св.Троица“ в кв. "Въбел" в Търговище, всеки ден..
Екнаха църковните камбани в празничния за Шумен 14 май. В деня, в който се чества паметта на св. Райко - младият златар от Шумен, загубил мъченически живота си за вярата, празнува църквата в кв. "Тракия", наречена на Христовия поборник. След тържествената литургия ще бъде извършена лития с водосвет. Ще бъде раздаден и рибен курбан. „Св. Райко..
Днес е Денят на Търговище и търговищенци не само ще си честитят традиционния панаир (246-ти поред), но и празника на града, в който живеят или е част от живота им. Как 14 май става Ден на Търговище? Благодарение на историята и дълголетните традиции на пазара. Княжески указ на Александър Батенберг от 1880 г. постановява ежегодното провеждане..
Нелепата смърт на пътя на едно 12-годишно дете отприщи поредица от протести в цялата страна. Българите не за първи път недоволстваме, не за първи път затваряме пътища. Една друга форма на протест срещу войната по пътищата обаче избра разградската фондация «От мечта до реалност». Поетична кампания, която приканва деца от страната да изпратят..
Най-добре е Народното събрание изобщо да не обсъжда искането на президента Румен Радев за свикване на референдум за еврото, тъй като всяко обсъждане прави членството в еврозоната дискусионно, заяви за Радио Шумен политологът Стойчо Стойчев. Действията на Радев не са обвързани с бъдещо партийно строителство, а по-скоро с желание да се навреди на..
Денят на дарителите е на изключителна почит в Шумен. Точно оттук започва традицията в България 6 декември да се отбелязва като Ден на дарителя. Традицията се свързва с името на големия благодетел и дарител Нанчо Попович, който завещава 20 000 златни австрийски наполеона за построяване на Девическото училище в родния си град и за стипендии на..