Районният съд във Велико Търново остави за постоянно в ареста шофьорът на джипа, който беше задържан в Прохода на Републиката на 1 март през нощта незаконно да превозва 13 мигранти от Афганистан.
Сред 13-те афганистанци, натъпкани в джипа с разградска регистрация, са били и четири деца. Шофьорът на автомобила е криминално проявен и извършвал превоза на мигрантите в срока на изпитателния срок на присъдата си за шофиране след употреба на наркотици.
Повдигнато му е обвинение за незаконен трафик на мигранти, за което законът предвижда лишаване от свобода от една до шест години и глоба от 5000 до 20 000 лева. Със същото обвинение е и 21-годишният мъж, който успя да избяга от полицейската проверка същата вечер в Прохода на Републиката с автомобила си, в който са били още четирима афганистанци.
Чужденците са били открити на следващата сутрин в покрайнините на село Плаково. Шофьорът е задържан в Разградско.
При разпитите мигрантите са обяснили, че са влезли в България от Турция, крайната цел на придвижването им е била Сърбия, а за трафика през България близките им е трябвало да платят при достигане на крайната точка по 3000 евро.
Над 23 000 лева от бюджета на община Нови пазар са вложени в подмяна на амортизирани прозорци и врати в неврологичното и вътрешното отделение на местната болница. Това съобщиха от общинската администрация в града. Съоръженията, използвани над 40 години, са били опасни за пациенти и персонал. Общинското предприятие „Нови пазар“ е монтирало и..
Превенцията от наводнения чрез осигуряване на проводимостта на речните корита край населените места беше повод за среща на областния управител на Шумен Катя Иванова с кмета на община Велики Преслав Янко Йорданов. Иванова подчерта необходимостта от координирани действия с местната власт за идентифициране и почистване на рисковите участъци...
Без вода до 17:00 ч. ще бъдат жителите на село Черноглавци, община Венец. Това съобщават от ВиК - Шумен на сайта си. Причината е извършване на профилактика на водопроводната мрежа, обследване на аварии и строителни дейности на участъци от уличната мрежа в селото. Вододаването е спряно от 18:00 ч. вчера. Черноглавци е на воден режим от началото на..
Увеличаване на глобите с 300% и повече за нарушители на реда и чистотата предлага община Шумен. То е част от измененията в Наредба 1, публикувани на сайта на общината за публично обсъждане. За продажба на алкохол и цигари на малолетни глобите се увеличават двойно и стават от 400 лв. до 2000 лв. за физически лица и от 1000 лв. до 4000 лв. за..
Обновяване на пешеходните пътеки около училища и детски градини започна община Шумен преди началото на учебната година. Това съобщиха от общинския пресцентър. Над 30 пътеки се реновират от ОП „Строителство и благоустройство“ в града, кварталите и селата, включително Царев брод, Мадара, Новосел и др. До 17 септември се очаква сключване на..
Тежка катастрофа с челен сблъсък е станала след 10:00 часа на разклона до село Петров дол. Едната кола е навлязла в насрещното движение. Това съобщава Радио Варна. 25-годишният шофьор, причинил катастрофата, е загинал. Екипи на Спешна помощ са направили опити да го реанимират на място. Съпругата му е с контузии. Другата водачка е на 52 години, тя..
Лек автомобил "Форд Фокус" пламна на бул. “Симеон Велики" в Шумен вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пожар е получен в 11:20 часа на 27 август. Към мястото на произшествието е насочен противопожарен екип. Огнеборците заварили локализиран от собственика на автомобила пожар и граждани, които му помагали. Пожарникарите ликвидирали..