Националният осигурителен институт ще преизчисли служебно пенсиите на 336 000 работещи пенсионери, считано от 1 април. Те трябва да имат придобит осигурителен стаж през предходната 2022 г. и да не са подавали заявление за преизчисляване на пенсията им с придобит след пенсионирането им осигурителен стаж и осигурителен доход до датата на настоящото служебно преизчисляване.
Служебното преизчисляване на пенсиите стартира като извънредна мярка в разгара на ковид пандемията през март 2020 г. През 2021 г. извънредната мярка беше трансформирана в постоянно действаща, като в началото на април същата година бяха преизчислени служебно пенсиите на 294 000 работещи пенсионери. През миналата година те са малко над 340 000. Средно увеличението на пенсиите при последното преизчисление беше 13,20 лв.
Първопрестолна Плиска отбелязва днес едновековен юбилей на своя съгражданка. Радка Митева Колева празнува 100-годишния си рожден ден. „Носите със себе си паметта на цели поколения – свидетел сте на времена, събития и обрати, които са част от историята на България.“ Това пише в поздравителния си адрес към столетничката кметицата на Плиска Десислава..
Допълнителен курс ще се изпълнява по автобусна линия №7 в Шумен от 4 август. Той ще тръгва в 21:00 ч. от квартал „Боян Българанов“ към Пети полк, Кооперативния пазар, Руски паметник, като крайната спирка ще бъде в квартал „Дивдядово“, съобщиха от община Шумен. Промяната се въвежда, след предложение от граждани в приемния ден на кмета проф. Христо..
Допълнително споразумение към колективно-трудовия договор в ДКЦ 1 в Шумен бе подписано днес. С него се договори увеличение на възнагражденията на работещите в здравното заведение с 18%. Това съобщи в страницата си във Фейсбук областният координатор на КНСБ Радостин Павлов. "С този ръст на възнагражденията ДКЦ 1 зае едно от водещите места по..
Деца от Шумен научиха повече за работата на полицаите по време на обучение, организирано от детския отдел на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в града, съобщиха от Областната дирекция на МВР. В тематични беседи и практически занимания децата се запознаха отблизо с работата на служителите на сектор „Пътна полиция“, научиха кои са..
543 души са посетили през юли изнесените пунктове на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Шумен за достъп до електронното си здравно досие . През месеца екипите на здравната инспекция разположиха 14 изнесени пунктове на различни оживени места в Шумен, Нови пазар, Върбица и селата Хитрино, Венец и Никола Козлево. Кампанията..
Пожар в цехово помещение, в което имало кутии с полиестерни смоли, гасиха огнеборците вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е приет в 14:23 часа на 31 юли. Екип на пожарната е насочен към цеха, който е по пътя към Шуменското езеро. Служители във фирмата погасили възпламенените кутии с прахови пожарогасители. Унищожени в пламъците са 3..
39-годишен шуменец е с пострадал при катастрофа между два мотора по пътя от Шумен към кв. "Мътница". Това съобщават от шуменската полиция. Инцидентът е станал вчера около 14:45 часа. 32-годишен мъж от Шумен, водач на мотоциклет "Ямаха", не съобразил скоростта си на движение и се ударил в задната гума на мотоциклет "Сузуки", управляван от 39-годишен..