Строителството на новия довеждащ водопровод на Шумен от язовир "Тича" върви в срок. Очакванията са до края на годината за всички участъци да има акт 15.
По ЛОТ 2 (от ревизионна шахта Велики Преслав до Помпена станция "1300") от започването на строителните работи преди месец до днес са изпълнени 3870 метра от общо около 10 400.
До дни се очаква стартирането на строителството по лотове 1 и 3, каза Надежда Петкова, ръководител на звеното за изпълнение на проекта.
"На този етап ние декларираме и гарантираме, че до края на тази година ще можем да се справим със строежа, респективно с това да имаме акт 15. Вероятно ще имаме и въвеждане в експлоатация. Така е направено разрешението за строеж, че всеки ЛОТ е отделен етап, съгласно Закона за устройство на територията и всеки ЛОТ ще може да се въвежда в експлоатация индивидуално. Хубавото е, че на този етап нямаме информация да има проблем с логистиката, тоест с транспортирането и с доставката на основните материали. На този етап не очаквам да имаме някакво забавяне", посочи тя.
Пречиствателната станция за питейни води е изцяло изградена. В момента се дезинфекцира пътят на водата, правят серазлични настройки. Очаква се пускането на външното ел. захранване, за да се изпитат по-големите съоръжения и да бъдат направени 72-часовите проби. Тогава ще бъде пусната в експлоатация.
Изцяло преасфалтирана е входно-изходната артерия на Шумен между Пети километър и табелата за вход на града, а днес беше официалното откриване. Присъстваха кметът на община Шумен Христо Христов и представителят на фирмата изпълнител „Автомагистрали – Черно море“ инж. Адриан Бошнаков. Дължината на реновираното трасе от Пети километър до входа на града..
Кметът на Шумен Христо Христов да предложи на директора на Държавното предприятие „Кабиюк“ Мартин Маринов да подпише анекс с Ездови клуб „Шумен 2010“. Така спортният клуб ще може да използва двете конюшни и сеновала в базата на „Кабиюк“ след изтичането на договора им за наем в края на месеца. Срокът на анекса да е до изясняването на въпроса защо не им..
Община Шумен въвежда временна организация на движение по ул. „Цар Иван Александър“ в участък от кръстовището с ул. „Лайош Кошут“ до кръстовището с ул. „Цар Асен I“. Промяната се въвежда с поетапно пълно затваряне на една лента от пътното платно във връзка с изпълнение на ремонт за времето от 30 юли до 13 август. Обходният маршрут на движение..
Завърши ремонтът на Професионалната гимназия по икономика (ПГИ) в Шумен. Дейностите бяха по проект на МОН, финансирани от Оперативна програма „Региони в растеж“. Общата стойност на ремонта е около 1,7 милиона лева, каза директорът на училището Данаил Илиев. "Ремонтът включваше обновяване на сградата и площадката, изграждане на нова ВиК система, нови..
Двама мъже са засечени да шофират след употреба на наркотични вещества в Шуменско вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Първият случай е с 26-годишен мъж от Смядово, установен да управлява лек автомобил с положителна на метамфетамин проба. Проверката е извършена около 22:20 часа на 28 юли на ул. “Юрий Гагарин“ в града. Водачът бил зад..
Разширяване на зоопарка предвижда община Шумен. Планирано е модернизацията да стане на два етапа. Първият етап предвижда обогатяване на колекцията с над 10 животински вида сред които рис, ням лебед, видра, дива котка, вълци, пъстър пор и др. За новите обитатели ще бъдат изградени отделни ограждения. Ще се направят и нови хабитати на различните..
Община Шумен актуализира разходите по бюджета си към 1 юли с приоритет сондажите за питейна вода. Това става с докладна записка на кмета проф. Христо Христов, в която се предвижда увеличаване на разходите за проектиране на дълбоките сондажи за питейно водоснабдяване в кв. Мътница, селата Белокопитово, Кладенец и Друмево и местностите Струмбата и..