Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бащи и синове ръка за ръка

7
Снимка: Валерий Пощаров

Бащи и синове от различни краища на страната се хващат за ръка пред обектива на фотографа Валерий Пощаров. Вече трета година той реализира проекта си наречен "Баща и син".

До този момент Валерий е заснел мъже с различни съдби от почти цялата страна. Казва, че не отказва портрет на нито един човек, който е почувствал тази необходимост.

Фотографиите - истински и човешки, карат ни да се загледаме, да се замислим, да почувстваме. Фотографът предстои да дойде и в Шумен, след като намери желаещи да ги снима.

Инициативата се финансира от Националния фонд "Култура" по програма "Социално ангажирани изкуства". Понякога от момента, в който пускаме ръката на баща си, до момента, в който имаме смелостта да го хванем отново, минават десетки години.

Как се чувстват бащите и порасналите им синове, хванати за ръка пред камера, с какво вълнува тази преоткрита близост?

Ивелина Иванова разговаря с Валерий Пощаров за проекта му „Баща и син“.


Снимки: Валерий Пощаров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Социалните мрежи и децата

В епохата на дигитална свързаност социалните мрежи са неразделна част от ежедневието ни, включително и в това на децата. Докато технологиите предлагат нови възможности за общуване, учене и забавление, те поставят и сериозни въпроси за безопасността, психическото здраве и развитието на най-младите потребители. С все по-ранното навлизане на децата..

публикувано на 17.10.25 в 13:42
Д-р Радослав Неделчев, координатор по донорство, шеф на ОАИЛ при МБАЛ - Силистра

Донорска ситуация в Силистра

Втора за годината донорска ситуация беше реализирана в МБАЛ – Силистра. Близките на 73-годишен мъж, изпаднал в мозъчна смърт, са взели благородното решение да дарят органите му, съобщиха от силистренската болница. Процесът е ръководен от координатора по донорството и началник на Отделението по анестезиология и интензивно лечение д-р Радослав..

публикувано на 16.10.25 в 14:54

Какво се случва в държавата?

Втори ден в парламента няма кворум, народните избраници не работят. Депутатите от ГЕРБ-СДС спазиха заръката на лидера си Бойко Борисов да не крепят повече кворума и да се върнат по родните места. Целта е да разберат какво се случва с партията им по места и вътре в нея. Организират се срещи с актива, обявени са приемни за граждани. Радио Шумен..

публикувано на 16.10.25 в 13:32

Трева превзема тротоарите край „Арена Шумен“

Не само разбитите или липсващи плочки са проблем на тротоарите в Шумен. На един от последно направените обекти в града – зоната около и срещу спортната зала „Арена Шумен“, измежду тротоарните плочки редовно избуява трева. Бързото й израстване превръща пешеходната зона в тревна площ. Премахването става ръчно, тъй като има забрана за третирането й с..

публикувано на 16.10.25 в 08:27

Нощ на индустрията в Шумен

За първи път в Шумен ще се проведе Нощ на индустрията с посланието: "Индустрията близо до младите хора". Инициатор на събитието е   Сдружение "Мост между поколенията", което го организира със собствено финансиране и със съдействието на общините по места. След Стара загора, Габрово и Петрич, сега те са подбрали 6 индустриални предприятия в Шумен, които..

публикувано на 15.10.25 в 16:21

Данни в действие

Учени от Шуменския университет и учители от детски градини си поставиха задача да създадат практики, които да помогнат на учителите в предучилищната възраст да разбират по-добре децата и да направят ученето в детската градина по-интересно за малчуганите. Освен преподаватели в Шуменския университет, в дейностите са включени учители от три детски..

публикувано на 15.10.25 в 15:35

Ден на белия бастун

В Международния ден на белия бастун - 15 октомври, хората с увредено зрение предпочитат да не тръгват напред с проблемите си, а да представят това, което могат.  От шуменската регионална организация на Съюза на слепите в България ни срещат с хора, които не се отказват пред бариерите и превъзмогват проблемите си чрез изкуство, творчество или спорт...

публикувано на 15.10.25 в 11:37