Работещите в "Затвори и арести" в Силистра ще се включат в ефективните протести на колегите на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" от цялата страна, насрочени за 12 май, ако не бъде постигнато споразумение с Министерство на правосъдието. Основната причина е промяната в работния график - от 24 на 12-часови смени. Според работещите в системата, това води до натрупване на умора и намаляване на сигурността им.
Напрежение и умора са последиците от промяната на графика, коментира Стоян Великов, председател на силистренската синдикална организация.
Днес работещите в "Арестите" в Силистра отчитат над 400 часа извънреден труд за първото тримесечие, от общо 540 общо за службите в Силистра, Варна, Шумен и Добрич:
"Направи се за сметка на сигурността. Стигна се дотам да се нападне колега, да нямаме хора да реагираме и вместо да падне извънредният труд, той се увеличи. Хората не могат да почиват пълноценно".
През годините сме работили на всякакви смени, каза Иван Марчев от силистренските "Арести".
"Доказвам, че 24-часовите смени като свободно време и почивка се отразяват много по-добре от 12-часовите".
За второто тримесечие очакват статистиката за Силистра да е поне двойно. Не могат да използват годишните си отпуски поредна година заради намален състав.
Средната възраст на работещите в местната служба е 47 години - каза още Стоян Великов.
"Имаме нужда от хора, бавят се конкурси. Няма млади, няма желаещи с тази заплата", допълни той.
Между 12 и 15 л/кв. м е количеството на падналия дъжд до обяд в Силистренска област. Данните са от автоматичните станции, които отчитат количествата в реално време. Според прогнозите, сумарните валежи до утре сутрин могат да достигнат около 60-65 л/кв. м, което съответства на червения предупредителен код за обилни дъждове, съобщават от Метеорогичната..
Силистра отбелязва 85 години от завръщането си в пределите на България. Тържествената церемония ще започне от 11.00 часа на паметника на Цар Борис Трети Обединител в Дунавския парк. Празнична програма ще изнесат ученици от Езиковата гимназия „Пейо Яворов“. От 14:00 часа в киносалона на Средното училище "Н. Й. Вапцаров" ще бъде представен..
Община Силистра се включва като партньор в Европейската седмица на спорта, организирана от Министерството на младежта и спорта. Кампанията, която тази година преминава под мотото „Бъди активен, остани във форма, мисли зелено!“, цели да насърчи физическата активност и устойчивия начин на живот. Спортното събитие ще се проведе днес от 15:00 часа на..
На редовното си заседание днес общинските съветници в Дулово ще решават дали общината да стане партньор на Регионалното управление на образованието в Силистра в проект „Достъп до образование за всяко дете“. Целта е да се предотврати отпадането на деца от училище и да се насърчат ефективни училищни общности. Проектът започва на 1 януари 2026 г...
Малко преди 6:00 тази сутрин влаковите диспечери бяха уведомени за инцидент край Дулово. Лек автомобил е зарязан върху релсите след моста на околовръстния път, на място без жп прелез. Колата е със сериозни повреди, като е блокирала едната релса. Няма пострадали хора в нея. В неизвестност е и водачът на автомобила. Полицията е..
От "Възраждане" са внесли в Люксембург иск срещу присъединяването на България към еврозоната. Междувременно от политическата партия подготвят нов протест с искане за оставка на правителството, съобщи в Силистра лидерът Костадин Костадинов по време на среща с обществеността на града. Исковата молба, подадена в Съда на Европейския съюз, оспорва..
Избухналият в неделя вечер пожар в защитената местност "Калимок - Бръшлен" край Тутракан е овладян. Засегнати бяха около 500 дка от района. В продължение на ден и половина горяха тръстика и ниска дървесна растителност, създавайки опасност за дивите животни и птици, обитаващи района. Екипи на пожарната и горското, заедно с..