Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

500 грации на фестивал в Шумен

Снимка: СК Ритмик

500 мажоретки пристигат в Шумен за Националния фестивал на мажоретния танц „Мадарски конник“ за Купа „Шумен“. Събитието е традиционно и е част от майските културни празници в Шумен.

Фестивалът ще започне в събота /13 май/ с парадно дефиле на мажоретните състави, което ще тръгне в 16.30 часа от площад „Кристал“ до Областната управа. Ще премине по бул. „Славянски“ до Община Шумен, където в 17:00 часа ще бъде официалното откриване. Половин час по-късно е началото на първата състезателна част "Марш парад" – 100 метра дефиле, а веднага след това и награждаването в категорията.

Във втория си ден Националният фестивал на мажоретния танц продължава в зала "Арена Шумен". До обяд са състезанията за 2-ра, 3-та и 4-та възрастови групи. В 10:00 часа започва състезанието в категория "Батон". От 11:00 ч. са "Аксесоар корпус" и "Батон флаг". От 11.30 часа - "Традиционал корпус" и "Параден корпус".

От 13:00 до 14:00 часа ще се състезават най-малките участници до 7 години в категории "Батон" и "Пом-пон", а след 14:00 часа - останалите възрастови групи в "Пом-пон" .

Награждаването на отборите ще е от 16:00 часа отново в "Арена Шумен".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Първенци по пътна безопасност

Областно състезание по пътна безопасност за ученици се проведе днес в СУ „Трайко Симеонов“ в Шумен. Надпреварата е организирана от Областната дирекция на МВР - Шумен, Регионалното управление на образованието и училището домакин. Целта е учениците да демонстрират знанията си по пътна безопасност и да изградят правилни навици като участници в..

публикувано на 30.05.25 в 13:40

Отново нов заместник-кмет на Шумен

Бейнур Ахмед ще бъде новият заместник-кмет по бюджет и финанси на община Шумен, считано от 1 юни. Това съобщи на пресконференция днес кметът проф. Христо Христов.  По думите му, така ще бъде осигурено мнозинство, за да реализира целите, които си е поставил. Христов заяви още, че нямало политически натиск за вземането на това решение. Кметът отговори на..

публикувано на 30.05.25 в 12:30

Десетки пред съда в подкрепа на шуменка

Делото за екстрадиция на 38-годишната Жана Георгиева от Шумен бе прекратено с решение на Шуменския окръжен съд.   До делото американските съдебни власти не са изпратили оригиналните документи, на основата на които се иска връщане на жената в Съединените американски щати.  Срокът, до който оригиналното дело трябва да пристигне в България , е 16 юли...

публикувано на 30.05.25 в 12:11

Отново пиян зад волана

Задържаха мъж, седнал зад волана след употреба на алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. На 29 май около 23:05 часа във Велики Преслав на ул. „Симеон Велики“ е извършена проверка на 47-годишен мъж от Варна, който е управлявал лек автомобил „Ситроен“. С техническо средство е установено, че е шофирал с 1,92 промила.  Водачът е задържан за..

публикувано на 30.05.25 в 12:01

Отпадъците на фокус

Продължава информационната кампания на община Шумен за разделното събиране и нерагламентираното изхвърляне на отпадъци. Вече са проведени срещи в 11 села. Последните бяха в Белокопитово и Панайот Волово.  Разяснителната инициатива започна през март, като тя е насочена към нерегламентираното изхвърляне на смет, както и към контрола и санкциите при..

публикувано на 30.05.25 в 11:55

Жена ранена при катастрофа

Млада жена е пострадала при катастрофа в Хитрино, съобщават от шуменската полиция. Пътният инцидент е станал вчера сутринта на кръстовището на ул. „Бузлуджа“ и ул. „Еделвайс“ в селото. Лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 20-годишен мъж,  ударил лек автомобил „БМВ“, управляван от 19-годишен, който се движел по път с предимство.  В МБАЛ - Шумен..

публикувано на 30.05.25 в 11:41

Нощ в библиотеката

Нощ в библиотеката ще се проведе днес в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен между 18:30 до 00:00 ч. От 21:00 ч. пред централния вход на библиотеката ще е музикалният спектакъл на пловдивския дамски струнен квартет „Интро”, включващ модерни интерпретации на класическа, популярна и поп музика. Програмата на нощта включва и..

публикувано на 30.05.25 в 09:15