В Разградска област от 09:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на областния град – част от улиците „Иван Вазов“, „Кракра“, „Гевгели“, „Дондуков“, „Драма“, „Хан Кубрат“, „Вапцаров“, „Варна“, „Стефан Караджа“ и „Ресен“. За времето от 08:30 ч. до 16:30 ч. ток няма да има в района на село Сваленик, а от 09:00 ч. до 16:00 ч. в част от Глоджево.
В област Русе спирания на тока ще има от 09:00 ч. до 16:00 ч. в района на Ветово и село Бъзън.
В Силистренско без електричество от 08:30 ч. до 16:30 ч. ще е част от областния град и района на село Нова Черна.
В Търговищко от 09:00 ч. до 17:00 ч. с прекъснато електрозахранване ще са абонатите от селата Моравка, Дългач и Паламарца. В интервала от 09:00 ч. до 12:00 ч. ток няма да има в района на Търговище, вилна зона „Драката“. От 13:00 ч. до 16:30 ч. спирания са планирани в района на Омуртаг - ул. „Раковска“, сградите на Социални грижи, Поземлена служба и Горско стопанство.
В област Шумен за времето от 09:00 ч. до 16:00 ч. без електричество ще са селата Осеновец, Борци, Ясенково, Тъкач и квартал „Боймир“ в Каолиново, а от 09:00 ч. до 17:00 ч. в село Вехтово. Без ток от 08:30 ч. до 16:30 ч. ще е част от село Панайот Волов, а от
09:30 ч. до 16:30 ч. село Царев брод.
Ремонтни работи по съоръженията за доставка на електроенергия ще са причина за спиране на тока в населени места от Североизточна България и днес, на 21 август, предупреждават от електроразпределителното дружество . В Русе нска област от 9:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Красен, от 9:00 ч. до 17:00..
Мъж от град Нови пазар се опита да заблуди "Пътна полиция" в Шумен, като представи фалшива шофьорска книжка, образец на друга държава, но беше изловен. Случаят е от вчерашния ден. Около 11 часа 31-годишният мъж отишъл в сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР Шумен и поискал да му бъде издадено българско свидетелство за управление на моторно превозно..
Шуменка на 23 години беше уличена в притежание на дрога. Вчера сутринта към 9 часа на ул. „Генерал Скобелев“ в Шумен, при провеждане на оперативно-издирвателни действия за противодействие на престъпления с наркотични вещества, полицаи извършили проверка на жената. В нея бил намерен пълнител за вейп с наркотично вещество. При извършено претърсване в..
54-годишен мъж от село Златна нива, община Нови пазар, се преобърна с управлявания от него акумулаторен инвалиден скутер. Инцидентът станал към 19,30 часа във вторник, съобщават от ОДМВР Шумен. Водачът загубил контрол над управлението на машината и се преобърнал. Причината била изяснена от пристигналите пътни полицаи - тестът с техническо средство..
Находка 2 в 1 са имали полицаи в Разградско, които изловили шофьор, карал колата си след употреба на алкохол и наркотици. Около 23.30 часа във вторник те спрели л Лек автомобил „Ауди А2“ на бул. „Априлско въстание“ в Разград. В хода на полицейската проверка е установено, че 34-годишният за волана е от село Стражец. Станало ясно, че той шофира под..
До обяд главно по Черноморието е възможно слабо да превали, но постепенно облачността навсякъде ще намалее до предимно слънчево време. Сутринта, главно във вътрешността, вятърът често ще стихва и на места видимостта временно ще е намалена, по-късно през деня вятърът ще се ориентира от югоизточна четвърт и ще е до умерен...
Разград Няма прекъсвания за тази област Русе Днес от 8:00 ч. до 17:00 ч. са възможни смущения в района на Русе, квартал ДЗС , вилна зона "Караач" и трафопостове: ТП "Т-2 Зърнени храни Русе", ТП "Аквимат Русе", МТП "Невен Русе", МТП "Т- 1 Чешмите Русе", МТП "Т - 2 Чешмите Русе", ТП "Т-2..