Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чешмите в Черенча потекоха

Снимка: БГНЕС

Проблемът с водата в шуменското село Черенча е на път да бъде решен. За близо 200 домакинства водният режим е изпитание от няколко години, но от началото на тази седмица водоподаването вече е в норма, каза за Радио Шумен кметът Хасан Мехмедов. 

„Последният месец се работи усилено по сондажа в Черенча и помпената станция и вече черпим вода от наши източници. След финансирането от страна на Община Шумен се закупиха две помпи за сондажа и помпената станция, монтираха се нови ел.табла. Каптажът, който е 300 кубиков, беше напълнен и от 14 август може да се похвалим с нормално водоподаване“, обясни Мехмедов. 

Кметът на Черенча припомни, че кризата с водата е от години, а миналото лято беше обявено бедствено положение. Въпреки, че в момента има вода, има и налягане, водният режим все още не е отменен, уточни Хасан Мехмедов.



По публикацията работи: Ивелина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

В новия бюджет - пари за ремонти и машини

Пари за улични ремонти, за придобиване на електромобил, лека кола, два трактора, моторни снегорини и за изграждане на детски площадки са заложени в новия бюджет на община Велики Преслав. Повече от 320 хил. лв. са заложени за закупуване на транспортни средства и повече от 70 хиляди за оборудване на машини. Общината има две общински предприятия, отговарящи..

публикувано на 10.05.25 в 14:12

Награди от конкурса "Учител на годината"

Сезел Ферад, педагог в Средно училище „Трайко Симеонов“ – Шумен е отличена в направлението „Млади учители“ в 28-тия конкурс „Учител на годината“.  От Североизточна България награда има и за Даниела Йорданова, старши възпитател в Обединеното общежитие за средношколци „Младост“ –  Силистра.  Тя  е с отличие в направлението „Възпитателна работа,..

публикувано на 10.05.25 в 08:28

Облачно и с валежи

Към 6:00 часа измерената температура на въздуха е от 8 градуса в Разград, 10 в Шумен, Силистра и Търговище, до 11 градуса в Русе. Дъждовно е в Шумен, Разград и Русе.  Атмосферното налягане в Шумен е 992 хектопаскала. Влажността на въздуха е 88%. Днес ще е облачно с валежи от дъжд които до обяд ще са интензивни в Югоизточна България с по-значителни..

публикувано на 10.05.25 в 07:18

Обвинен за убийство продължава да търпи най-тежката мярка

И Апелативният съд във Варна отказа да измени най-тежката мярка за неотклонение на обвинен в убийство, извършено по особено мъчителен начин. Айдън Х. е привлечен към наказателна отговорност за това, че на 8 септември миналата година е отнел живота на 28-годишна жена. Съдът счита, че продължителното му задържане ще осуети възможността той да..

публикувано на 09.05.25 в 15:37

Комисии готови за огледи

Стопаните могат да подават заявления за оценка на щети от падналите градушки до 10 работни дни след настъпване на събитието. За това напомнят от Министерството на земеделието и храните. Заявленията се подават в Общинските служби по земеделие по местонахождение на имотите. Служителите на Общинските служби по земеделие са в пълна готовност..

публикувано на 09.05.25 в 14:10

Почит към ветераните

41 са останалите в страната ветерани от Втората Световна война. 23-ма от тях са над 100 годишни, 80 години след деня на победата над фашизма в Европа.  Само двама ветерани са в съюз на инвалидите в България - Велизарий Симеонов от Русе и капитан от запаса Димитър Аврамов от Петрич, който живее при сина си в Разград. На 1 март тази година Димитър..

публикувано на 09.05.25 в 11:28

платена публикация
БАТА АГРО представя 204 фирми от агросектора

Специализираното изложение за земеделие БАТА АГРО ще представи 204 фирми от агросектора Форумът се провежда от 12 до 16 май в Стара Загора Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май..

публикувано на 09.05.25 в 08:00