Петото издание на Панаира на занаятите и декоративно-приложните изкуства „Майстории“ ще радва шуменци на 15 и 16 септември.
По главната улица на града от Руски паметник до площад "Кристал" ще бъдат разположени щандове, представящи традиционни български занаяти и ръчно изработени произведения на изкуството. Сред занаятите са: тъкачество, медникарство, шекерджийство, мозайка и везба. Минувачите ще имат възможност да си купят ръчно изработени облекла, сапуни, свещници от натурален восък, козметика с лавандула, уникални бижута и пчелен мед от пчеларското дружество в Шумен.
Чуйте повече за панаира на занаятите от интервюто на Полина Караджова със секретаря на читалището Розалина Стефанова.
Тази година участниците в изложението са 25, а всеки щанд ще покаже автентични за страната ни занаяти.
Организатори на събитието са Община Шумен и НЧ „Напредък- 1869“, което догодина ще стане на 155 години.
Социална работилница за деца и семейства ще организират тази есен в Неделното училище в Русе. Целта е да се създаде общност на деца и родители, които ще се включат в изработка на изделия, от които ще се получават приходи. Ще се правят молитвени броеници по светогорски стил, свещи, кръстчета, икони, рисувани камъни. Преди това желаещите ще преминат през..
По-добра концентрация, повече внимание върху учебния процес, както и насърчаване на директната комуникация и развитие на социалните умения и самоконтрола. Това са част от ползите, които ще има забраната на телефоните в училище, каза за Радио Шумен училищния психолог от ОУ „Иван Вазов“ в Русе – Елена Минкова. Според нея е нужно на децата да се даде..
На всички ни се е случвало да получаваме нежелано текстово съобщение, че имаме непотърсена пратка, която трябва да пренасочим, като последваме линка в съобщението. Или че трябва да потвърдим банковите си детайли, тъй като е имало хакерска атака към банката, на която сме клиент. Примерите са много. Но подобни съобщения са измамнически текстове,..
„Кървавата бразда на Добруджа“ е книгата на Радостин Мирков от Добрич, която разказва една от най-покъртителните истории за мъка, болка, мъченичество и смърт на хиляди българи. През август 1916 година, две седмици преди България да обяви война на Румъния, започва едно от най-чудовищните масови престъпления срещу българите. Румънските правителствени..
Едно от ценните издания, свързани с историята на красивата Крайморска Добруджа, е книгата на проф. Ангел Ангелов. Краеведското изследване съдържа ретроспекция на земетресения и студените снежни зими; над 400 топонима и истории, случки и сказания, свързани с тях; приказен калейдоскоп на Добруджанското крайбрежие – легенди, морски истории и битки,..
Вече повече от два месеца в различни части на страната хора подават сигнали и твърдят, че са забелязали черен хищник от семейство котки. Последната такава информация е от района на Дупница. Преди малко повече от седмица беше сформиран кризисен щаб в област Силистра. Хищното животно беше забелязано между селата Богданци и Търновци, община..
Темата за по-късното започване на учебните часовете е повдигана и обсъждана неведнъж, но засега решение не е взето. Към момента обичайно по-късно - в 8:00 часа, започват някои от училищата, които вече са успели да преминат изцяло на едносменен режим. Съвсем скоро излезе публикация, от която става ясно, че министърът на образованието Красимир Вълчев..