Китубио Джоузеф Малиса или Кили е може би най-известният танзаниец в България.
Повече от 30 години роденият край Килиманджаро инженер, живее във Велики Преслав със съпругата си Ивалина, двамата си синове Джеси и Кевин и внука си Криси.
Желанието му да дойде тук е съвсем осмислено, когато е трябвало да избира къде да получи висшето си образование. Започва в Русе във филиал на Института за чуждестранни студенти, където първо учи български език. После се премества във Варна да следва мечтаната специалност.
Сега има фирма за телекомуникационни услуги. В морската столица среща и бъдещата си жена.
След като се преселват в старата ни столица, Кили става част и от местния клуб на Националното дружество „Традиция“. Така той намира своя начин да се впише в българското общество, да мисли и действа като българин.Негова мечта е един ден да изиграе ролята на Васил Левски - Апостола на свободата.
Миглена Стефанова разговаря с танзаниеца от Велики Преслав Кили Малиса.
Интервюто с танзаниеца Кили Малиса е част от проекта "Новите нашенци", който се съфинансира от Европейския съюз и се осъществява в партньорство с ЕВРОПА ДИРЕКТНО Шумен.
Информацията и мненията в рубриката не отразяват задължително официалните становища на Европейския съюз. Европейската комисия, както и което и да е лице, действащо от името на Комисията, не носи отговорност за начина, по който информацията може да бъде използвана.
20 години чества днес Школата по дърворезба към Центъра за подкрепа на личностното развитие – Обединен детски комплекс „Анастас Стоянов“ в Шумен. Неин ръководител през всичките тези години е Ангел Минчев. Изложба с произведения на учениците ще бъде открита от 17:30 ч. в Художествената галерия „Елена Карамихайлова“. Многобройни са участията на..
Ефектът от евентуалното приемане на България в еврозоната вече е донякъде калкулиран в цените на недвижимите имоти и не се очаква драстично покачване при самото влизане, заяви за Радио Шумен Александър Бочев, председател на Националното сдружение „Недвижими имоти“. Ръстът на цените на жилищата в големите градове за миналата година е бил между..
„Не затваряй очи“ не е поредният български филм, той е изживяване, което оставя следа у зрителите“. Това каза за Радио Шумен актрисата Ирена Милянкова. Вече седмица лентата на режисьора Николай Егерман се прожектира по големите екрани у нас. А в премиерния си уикенд историята за чудеса, прошка и вяра успя да провокира най-много хора да посетят..
Шумен е в средата на класацията по съответствие между икономиката и обучението и е сравнително добре по отношение на дуалното образование, заяви за Радио Шумен Зорница Славова, старши икономист в Института за пазарна икономика. Не е раздут както на други места приемът в хотелиерството и ресторантьорството, за сметка на IT-специалисти, които обаче ще..
45-и рожден ден отбелязва днес Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“. По този повод още в понеделник във фоайето на шуменската библиотека беше открита изложба „45 години за хората и природата“. Експозицията може да бъде разгледана до петък. Днес честването се проведе в сградата на Административно-информационния център в лесопарк..
Близо 100 детски учители от Шуменска област участваха в дискусионна среща днес и обмениха идеи и добри практики. Срещата премина под наслов „Една вълшебна ситуация в детската градина“, като акцент в дискусията бяха емоциите в обучението и възпитанието в предучилищна възраст. За смисъла и значението на детските емоции Росица Арабаджиева..
Експертизите на дизайнерска дрога, на вейпове с наркотично съдържание, все по-популярни и пагубни в ученическите среди, за които преди е чакано по 6 до 12 месеца, вече се изготвят за седмица в Областната дирекция на МВР в Шумен. Възможно е благодарение на нова техника - газов хроматограф, закупен за 134 000 лева със средства от МВР. Преди..