Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спокоен изборен ден

Снимка: ОДМВР Шумен

Спокойно е преминал изборният ден в Шуменска област, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Шумен. Към 20:20 часа изборният процес във всички избирателни секции, в които се провежда втори тур, е приключил. Няма данни за проблеми и инциденти. През днешния ден от сектор „Български документи за самоличност“ към шуменската полиция са издадени 4 удостоверения на хора, пожелали да гласуват.

Без сериозни инциденти приключи изборният ден и в Разградска област. Звената на дирекция „Български документи за самоличност“ в ОДМВР-Разград са издали 3 удостоверения на граждани с изгубени, откраднати или повредени лични карти, за да могат да гласуват. Постъпилите сигнали за изборни нарушения в днешния ден са 11. Съставени са 5 предупредителни протокола. Материалите по отработените сигнали са изпратени по компетентност в прокуратурата. Образувани са 3 досъдебни производства.


По публикацията работи: Катерина Петрова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Засилен контрол на пътя

Продължава засиленият контрол на водачи за спазване на ограниченията на скоростните режими. През първите три дни от началото на специализираната полицейска операция, на територията на РУ - Нови пазар са установени 369 нарушения.  Екип на сектор „Пътна полиция“  следи по натоварените пътни артерии и в централната част на Шумен за недопускане на..

публикувано на 07.08.25 в 13:20

Шумен изпрати военни на мисия в Косово

Военен контингент на българската армия заминава на мироопазваща мисия в Косово. Днес пред община Шумен 97 военнослужещи бяха изпратени от генерал-лейтенант Михаил Попов – заместник-началник на отбраната, флотилен адмирал Галин Манев – заместник-командир на Съвместното командване на силите, бригаден генерал Пламен Йорданов - заместник-командир на..

публикувано на 07.08.25 в 13:05

Пожарната с апел

В следващите близо две седмици на август отново навлизаме в период с изключително висок индекс на пожарна опасност.  От Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН) в Шумен отправят апел за стриктно спазване на правилата за пожарна безопасност, напомнят за забраната за палене на открит огън в свободна дворна площ..

публикувано на 07.08.25 в 12:14

Мотоциклетист в болница

Мотоциклетист е настанен в болница след пътен инцидент. Това съобщават от търговищката полиция. Катастрофата е станала на 6 август около 18:00 часа на пътя преди разклона за поповското село Глогинка.  30-годишен мъж бил зад волана на влекач с прикачено полуремарке. Предприел изпреварване на мотопед „Симсон“, управляван от 75-годишен водач. По..

публикувано на 07.08.25 в 12:05

Обновиха спирките в Шумен

Обновяването и ремонта на автобусните спирки в Шумен приключи. Това съобщава във Фейсбук профила си кметът на общината Христо Христов.  През юли са измити и почистени 42 спирки на градския транспорт, 18 съоръжения са със сменени стъклени елементи.  "Дори след извършените ремонти има вандалски прояви, като са повредени новоремонтирани спирки. Докато..

публикувано на 07.08.25 в 11:30

Започва ремонтът на ВиК - Шумен

Започва плановият ремонт на ВиК – Шумен. Екипите ще работят по водопровод на кръстовището на улиците "Съединение" и "Карел Шкорпил".  Очакват се смущения във водоподаването от 12:00 часа до 16:00 часа на 7 август по високите части на средната зона на Шумен, които включват централната градска част, квартал "Добруджа", пазара, квартал..

публикувано на 07.08.25 в 09:18

Конкурси за директори

Конкурси за директори на шест детски градини обяви община Шумен. Търсят се нови ръководители на четири детски заведения в Шумен - „Слънце“,„Брезичка“,„Смехорани“ и „Буратино“ в кв. „Макак“, както и за ДГ „Славейче“ в с. Салманово и ДГ „Червената шапчица“ в с. Вехтово. Документи се подават до 7 септември включително. Конкурсът се провежда в два етапа -..

публикувано на 06.08.25 в 15:28