Три общини в Шуменска област са с нови кметове.
Две от тях – Шумен и Никола Козлево – избраха съвсем нови кандидати. Христо Христов спечели в Шумен, а Исмаил Ибрям е новият кмет на община Никола Козлево. Той победи още на първи тур с преднина от 124 гласа пред опонента си Реджеб Вели (син на бившия кмет Ешреф Реджеб, отстранен заради конфликт на интереси).
В Каспичан досегашният кмет Милена Недева загуби изборите. След три мандата начело на общината тя беше победена на балотажа от Златин Ценков.
В останалите общини от областта ще управляват досегашните кметове.
Във Велики Преслав Янко Йорданов спечели битката за кметския стол за втори път.
Втори мандат и за Георги Георгиев в Нови пазар.
Четвърти мандат ще управлява в Смядово Иванка Петрова.
Кметът на община Върбица Мердин Байрям спечели нов 4-ти управленски мандат. За него още на първи тур гласуваха рекордните 94,44%.
За пети мандат се пребори Нехрибан Ахмедова във Венец. Тя беше единствен кандидат и се състезаваше с квадратчето „Не подкрепям никого“. Него отбелязаха 9% от гласувалите.
Нуридин Исмаил ще продължи да управлява в Хитрино. Той спечели своя шести мандат.
6-и мандат и за Нида Ахмедов в Каолиново.
Така в Шуменска област ДПС има 4 кметове на общини – Венец, Върбица, Каолиново и Никола Козлево (като част от местна коалиция). ГЕРБ ще управляват в 3 общини – Смядово, Каспичан и Велики Преслав, БСП в 2 – Шумен и Нови пазар, ПП – ДБ ще управлява в Хитрино.
28 560 лв. ще струва новият сайт на Община Шумен. Това е записано в договора с фирма от Стара Загора. Документът беше показан пред журналисти от общинския съветник Борислав Костов от групата на “Възраждане”. На сесията в края на юли администрацията поиска да бъдат пренасочени 18 480 лева за новия уеб портал, който ще включва и система за подаване на..
От днес на територията на област Шумен започва специализирана полицейска операция за контрол на скоростта по линия на РОАДПОЛ, съобщават от Областната дирекция на МВР. Ще се извършват засилени проверки за нарушения на водачите, свързани с максимално разрешената скорост. Определени са точки за контрол, като са обхванати местата и участъците с..
Двама мъже извършиха граждански арест, за да спрат пиян шофьор на автобус. Това съобщава БНТ. Случката се е разиграла вчера около 18:30 часа, след като превозното средство е било забелязано да се криволичи на пътя Поморие - Слънчев бряг, като създавало предпоставки за произшествие. В района до складова база 47-годишен мъж от Шумен и друг, на 42..
43-годишна жена е пострадала при катастрофа на пътя Русе - Варна на разклона за село Белокопитово. Това съобщават от шуменската полиция. Около 9:40 часа вчера 62-годишен водач на лек автомобил "Фолксваген Поло“ с разградска регистрация отнел предимството на водач на мотоциклет "Ямаха" с румънска регистрация. Водачът на фолксвагена вероятно е..
На 80-годишна възраст почина известният археолог н.с. д-р Тодор Петров Балабанов, съобщиха от Археологическия музей във Велики Преслав. Изследователят е автор на десетки научни статии, завинаги свързан с археологическото наследство на Първото българско царство и неговите най-важни средища – Плиска, Мадара, Преслав, готския център при аула край с. Хан..
Започна почистването на водната каскада към Мемориален комплекс "Създатели на българската държава" в Шумен. Съоръжението се чисти от кал, наноси и други отпадъци. Дейностите трябва да приключат до месец, когато ще бъде пусната и водата. Водната каскада „13 века България“ отдавна не работи. От време на време водата потича, после спира и коритата..
Световната седмица на кърменето ще отбележат във Филиал Шумен на Медицинския университет във Варна. От 10:00 часа днес ще започне среща на студенти от специалност „Медицинска сестра“ и „Акушерка“ с бременни, майки и бъдещи акушерки във филиала. Срещата е отворена за всички, които искат да получат повече информация по въпроси, свързани с..