Има хора, за които Черният петък не е търговски трик, а аналогия с работния им делник сред саждите. Затова ви срещаме с един Черен Петър, известен като Боби Коминочистача от Шумен.
60-годишният Баязид Скендер се захванал със занаята преди 7-8 години, благодарение на баща си. Иначе е професионален шофьор с всички категории. Не се оплаква от липса на работа и от клиенти не само в Шуменско, а чак от Русенско и Силистренско му звънят.
Налагало му се да вади по 2 чувала сажди и боклуци от един комин. "По 3, по 4 часа съм играл, но при мене няма "няма", казва коминочистачът.
Твърди, че винаги има риск, но с високото се свиква. "Мога и с парашут да се пускам, и със самолет - не ме е страх!".
С гордост се нарича Боби Коминочистача, а идеята дошла от индийския филм "Слонът, моят приятел".
И най-важното според Черния Петър от Шумен е да работиш качествено, но евтино. Твърди, че целогодишно работи за пенсионерите с отстъпка, чисти комин на къща за 50 лв., на блок - за 100 лв. Имало е случаи и за едно "благодаря" да работи, като види, че хората нямат пари за хляб.
Черният Петър от Шумен е убеден, че Черният петък не трябва да е само един ден. По-добре 50 комина по-евтино, отколкото два, ама скъпо. Неговият същински Черен петък започва следобед, защото отива в шуменско село да поработи.
Чуйте разговора на Христина Димитрова с Боби Коминочистача.
Над 160 кошера има в пчелното си стопанство в село Кривня Фатме Наим. Тя навлиза в занаята като „чирак“ в Италия, а вече над 10 години у нас се занимава с пчелите, кошерите и ваденето на мед. Миналата година не е била от лесните. Медът, който е успяла да извади е бил наполовина от обичайното, което успяват да произведат "нейните момичета",..
Бойкотът е силен инструмент за заостряне на вниманието върху даден проблем, но решенията оттам нататък са въпрос на много по-различен и смислен разговор, заяви за Радио Шумен Богомил Николов, изпълнителен директор на Българската национална асоциация „Активни потребители“, по повод готвения бойкот срещу търговските вериги на 13 февруари (четвъртък)...
По 54 измами са работили разследващи полицаи в област Шумен през миналата година. 8 от тях, колкото и през предходната година, са на възрастни хора, които са повярвали на старите схеми „пари за лечение на близък“ или „помощ на полицията“. На фона на устойчивост на телефонните мошеничества, се появяват и нови схеми, в които жертва стават и..
Татяна Терзиева е родена в третия по големина град на Казахстан, живее като дете в Северен Кавказ, но сърцето й винаги е било българско. Татяна, с моминска фамилия Чендева, е кримска българка и подчертава това с нескрита гордост. В края на 19 век предците й бягат от османските нашественици и се заселват в южната част на Кримския полуостров, където..
Безплатни срещи за всички родители, които искат да подобрят връзката с децата си и да получат полезна информация за възпитанието и емоционалната им подкрепа, ще отвори врати в Силистра. Инициативата, наречена Училище за родители, е събитие, което се провежда за втори път съвместно с община Силистра, Общинския съвет по наркотични вещества и..
20 години чества днес Школата по дърворезба към Центъра за подкрепа на личностното развитие – Обединен детски комплекс „Анастас Стоянов“ в Шумен. Неин ръководител през всичките тези години е Ангел Минчев. Изложба с произведения на учениците ще бъде открита от 17:30 ч. в Художествената галерия „Елена Карамихайлова“. Многобройни са участията на..
Ефектът от евентуалното приемане на България в еврозоната вече е донякъде калкулиран в цените на недвижимите имоти и не се очаква драстично покачване при самото влизане, заяви за Радио Шумен Александър Бочев, председател на Националното сдружение „Недвижими имоти“. Ръстът на цените на жилищата в големите градове за миналата година е бил между..