Скоро няма да се промени организацията на движението по бул. „ Симеон Велики“ в Шумен в района на опасното кръгово кръстовище, на което на 28 септември 2022 г. загина 22-годишната Светомира Накева. Реконструкцията му е в задънена улица, тъй като все още няма проектант, на който да бъде възложена промяната.
До днес няма обратен отговор нито от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране, нито до индивидуалните проектанти, до които са изпратени писма.
Владимир Събев от община Шумен обясни пред Областната комисия по безопасност на движението, че са променени знаците, сложена е звукова сигнализация за скоростта на движение в този участък, която е 30 км/ч. Събев добави, че през 2018 г., когато е било изградено кръговото, е отговаряло на нормативните изисквания.
Тук Събев бе репликиран от представителя на ДАБП, че още тогава е било незаконно.
Проблемите с пътната безопасност в Шумен ще се решат със създаването на Генералния план за безопасност на движението. Договорът с фирмата, която ще прави идейния проект, е сключен през август тази година.
Въвежда се еднопосочно движение по девет улици в града. Това са ул. „Мизия“, ул. „Любен Каравелов“ в участъка от ул. „Васил Друмев“ до „Кирил и Методий“, ул. „Васил Левски“ от ул. "Стефан Караджа" до ул. "Райна Княгиня“, ул. „Харалан Ангелов“, ул. „Нанчо Попович“, ул. „Червени ескадрони“ и ул. „Спартак“. Предложението е било одобрено от Общинската комисия по безопасност на движението в края на септември, но стана ясно едва днес на заседание на Областната комисия по безопасност на движението.
Комисията взе решение да се увеличи с един час работата на шуменските светофари. От 1 юни до есента светофарите на бул. "Симеон Велики" ще работят до 23:00 часа, а останалите до 22:00 ч.
Разяснителна кампания по повод промените в Закона за движение по пътищата, засягащи пешеходците, проведоха днес екипи на сектор "Пътна полиция" в Шумен. Като основна промяна те посочват изискванията за пресичане на автобусна спирка пред и зад спрял автобус, трамвай, тролей или друго превозно средство от обществения транспорт. Глоба от 100 лева..
88 са проверените моторни превозни средства по време на специализираната полицейска операция на територията на Нови пазар, която се проведе по метода на широкообхватния контрол днес от 9:00 до 12:00 часа. Това съобщават от шуменската полиция. По време на проверките са установени 26 нарушения. Съставени са 6 акта за установени административни..
Община Шумен и Командването на военния гарнизон в Шумен организират тържествено честване на 6 септември, когато отбелязваме 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе на 6 септември, събота, от 10:00 ч. на площад „Кристал“ пред Паметника на загиналите във войните..
Балетно студио „Перли“ към НЧ „Добри Войников – 1856“ в Шумен приема деца и ученици за учебната 2025/2026 година. През новата учебна година към балетното студио в читалището ще бъде създадена нова група за деца от 4 до 6-годишна възраст. Желаещите да получат основни познания в областта на балетното изкуство ще се обучават при Весела Иванова,..
19-годишен е задържан за притежание на наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. Около 12:00 часа вчера в централната част на Нови пазар е извършена проверка по сигнал, че младеж държи наркотични вещества. У него полицейските служители намерили електронна вейп цигара и пълнител със съдържание на канабиноид. Иззети са. Задържан..
38-годишен мъж от Каспичан е установен да шофира с положителна на метамфетамин проба. Това съобщават от шуменската полиция. Проверката от екип на Районното управление в Нови пазар е извършена около 00:30 часа на 4 септември. На ул. “Граф Игнатиев“ в града е спрян водач на лек автомобил "Мерцедес". Тестван е с дръг чек. Отчетена е положителна на..
Специализирана операция по метода на широкообхватния контрол се провежда на територията на Нови пазар. Това съобщават от шуменската полиция. Полицейски екипи извършват проверки на водачите за управление след употреба на алкохол и наркотични вещества, управляват ли с редовни пътни документи, правоспособни ли са и ползват ли водачите и пътниците..