Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Авария наводни новите тръби

7
Снимка: Радио Шумен

Авария на стар водопровод наводнява трасето, в което се полагат нови тръби в Шумен. Иван, който от години работи в тази Индустриална зона, казва, че течът е от отдавна, а ВиК неглижира проблема. 

"Водата идва някъде отгоре. Дълги години върви тази вода. Ето и сега, като слагат новите тръби, каналът е пълен с вода. Тези момчета казват, ще започнем да зариваме, но шосето ще пропадне. Ходих във ВиК, никой не иска да обърне внимание", каза Иван. 

Новият водопровод е успореден на стария, но той не е под шосето. Трасето минава над пътя в изоставени зелени площи. Някога той е пресичал шосето. По думите на Иван, години наред не са били отстранявани аварии и асфалтът под паркинга е пропаднал на места. 

Сега работниците от строителната фирма са запушили с пясък мястото на теча. ВиК започна обследване на района. След като бе посетен, се установи, че аварията не е там, където изтича водата. 

"В момента сме изпратили лаборатория да изследва и локализира точното място, тъй като се касае за главни водопроводи и включително и през жп линията преминавания и много трудно се локализира мястото. В същото време водопроводите са с изтекъл амортизационен срок", каза Антон Стефанов, главен инженер на Вик-Шумен.

Когато бъде готов новият водопровод, по старите тръби няма да тече вода. Почти целият град е строителна площадка, тъй като се изпълнява поредният воден проект за модернизиране на водопреносната мрежа.

Чуйте репортаж по темата на Здравка Русева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Онлайн обучение вместо ваканция

Учениците в осем общини в Шуменска област преминават в дистанционно обучение на 20 и 21 февруари със заповед на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев.  В Регионалното управление на образованието в Шумен по-рано днес постъпиха уведомления от общините Венец, Шумен, Каспичан, Каолиново, Нови пазар, Смядово, Велики Преслав и Хитрино за..

обновено на 19.02.25 в 17:41

Падат ограниченията по пътищата

Движението в шуменска област вече е възстановено без ограничения, съобщиха от ОДМВР-Шумен. Забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги беше въведена за пътя Шумен-Силистра. Полицейски екипи са на обход по републиканската пътна мрежа.  Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя.  Към..

публикувано на 19.02.25 в 15:22

Детските градини ще работят

Осигурен е топлият обяд за всички ползватели на услугата, както в Шумен, така и в селата в общината, независимо от лошите метеорологични условия, съобщи заместник-кметът по социална политика и здравеопазване в община Шумен Светослава Хайнова. Във връзка с въпроси от медии, изпълняващият длъжността кмет доц. Виктория Ковчазова, посочва, че на 20..

публикувано на 19.02.25 в 13:52

Паднало дърво спря тока

Паднал бор върху електропровод е причина за спиране на електрозахранването в шуменските села Ивански, Кълново и Янково. Това съобщи за Радио Шумен Петя Попова- директор "Корпоративни комуникации и маркетинг" в електроразпределителното дружество.  Аварийни екипи работят за премахване на дървото и токът ще бъде пуснат до края на работния ден...

публикувано на 19.02.25 в 12:56

Полицейски екипи подпомагат трафика

Допълнителни екипи от всички звена на ОДМВР-Шумен са на обход по републиканската пътна мрежа. Това съобщиха от Областната дирекция. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя.  До 14:00 часа е в сила забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги по пътя Шумен-Силистра. Екипи на "Пътна..

публикувано на 19.02.25 в 11:42

Автобусите се движат със закъснение

Със закъснение се движат автобусите от автогара Шумен, но към момента линиите се изпълняват. Това съобщиха дежурните диспечери.  За село Риш е имало затруднения тази сутрин, но в 13:00 часа ще бъде пуснат автобус за населеното място.  Изпълняват се линиите и към Смядово и Нови пазар. До момента няма спрени автобуси заради зимната обстановка.

публикувано на 19.02.25 в 10:51

Гасиха пламнал отдушник

В 00:43 часа в РДПБЗН Шумен е получен сигнал за пожар в отдушник на жилищен блок на  ул.„Цар Освободител“ в Нови пазар. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен.  На място е изпратен екип на РСПБЗН Нови пазар.  След намесата на огнеборците пожарът е локализиран и потушен.  Най- вероятната причина за възникването на огъня е неправилно..

публикувано на 19.02.25 в 10:40