Стана практика мобилните оператори да коригират цените с клауза от общите условия на договорите, според която може да се индексират цените с годишната инфлация. Това се случва за трета поредна година, отчитат от платформата „Ние, потребителите“.
Тя е била атакувана от Комисията за защита на потребителите през 2022 г., когато мобилните оператори са искали да осъвременят цените с годишната инфлация за две години. Интересното е, че общите условия на договорите се одобряват от Комисията за регулиране на съобщенията и тя не е определила тази клауза като неравноправна. Най-важното е, че въпреки че чувстваме, че са ни нарушени правата, не можем да прекратим предсрочно договора.
Още от разговора на Здравка Русева с Габриела Руменова, основател на платформата „Ние, потребителите“.
"Уговорено е. Ще направим разговори с ръководството на тези оператори да им обърнем внимание, че това е лоша икономическа практика. Тя създава напрежение. Те самите не са заинтересовани да я поддържат. Ще говорим и със съответните контролни институции да бъдат по-активни в тази посока", обясни Денков.
Стотици граждани посрещнаха българския патриарх Даниил в Шумен. „Този район има огромно значение за кръщението на нашия народ, което се е случило в Плиска и първите години и векове на просвещението, на създаването на книжнината, на преводите - те започват тук, от люлката на нашата българска цивилизация, такава каквато я познаваме днес. Това..
За девета поредна година днес се провежда кампанията на Българското дружество за защита на птиците „Ние броим врабчетата“. В нея може да се включи всеки, като отдели само 10 минути до 12:00 часа и запише броя и вида на наблюдаваните врабчета на сайта birds.bg. Мисията на кампанията е да оцени състоянието на трите най-често срещани вида..
Днес ще преобладава слънчево време, следобед само във вътрешността на района ще има временни увеличения на облачността. В началото на деня вятърът ще е слаб от западна четвърт, по-късно ще е до умерен от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 22° и 27°, по Черноморието от 15° до 20°, за Шумен минималната температура е 5°, максималната..
Днес в Плиска ще бъдат отбелязани с празненства 1160 години от покръстването на българите и 1170 години от създаването на българската азбука. На празника ще присъстват вицепрезидентът Илияна Йотова и председателят на Народното събрание Наталия Киселова. В 18:00 часа в двора на Голямата базилика Негово Светейшество Българския патриарх и..
Днес ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб, по Черноморието до умерен вятър от север-североизток, следобед от изток-североизток, привечер ще стихне. Дневните температури ще са малко по-ниски от вчерашните - максимални между 20° и 25°, за Шумен около 21°. Прогнозата за времето е на дежурния синоптик от НИМХ - Варна Любомир Маджаров.
"Нов живот за пейките в парка "Кьошкове"! Такова бе посланието на младежите от Фондация ,,ПоДобри“ в Шумен. Заедно с Дирекцията на Природен парк ,,Шуменско плато“, средните училища ,,Сава Доброплодни“ и ,,Панайот Волов“ и Общинския детски комплекс в града, те отправиха покана към всички граждани заедно да освежат пейките в парка.
Временна организация на движението ще бъде въведена в Шумен, съобщават от общинската администрация. Промяната засяга участъка, разположен успоредно от южната страна на ул. „Марица“ - от пешеходната зона на ул. „Васил Друмев“ – без изход, до кръстовището с ул. „Генерал Скобелев“. Промяната ще бъде с пълно затваряне на пътното платно от 1 май до 2..