Десети пореден национален форум „Мадарски конник 2024“ откриват денталните медици в Шумен.
Преди 10 години Управителният съвет на Районната колегия прие предизвикателството да организира национален форум по дентална медицина като част от програмата на следдипломна квалификация на зъболекарския съюз.
„Никой не очакваше, че той ще се превърне в емблематично събитие за нашия град, както и в неотменна част от календара за следдипломно обучение на денталните медици. Управителният съвет положи огромни усилия във времето да поддържа нивото, да увеличава броя на участниците, да привлече нови лектори“, каза д-р Гергана Велинова, председател на РК на БЗС.
Над 300 са регистрираните присъстващи във форума - дентални лекари от страната, лектори, фирми изложители от денталния медицински сектор. Ще бъдат представени нови техники, материали, нови софтуерни програми
Събитието е на 24 и 25 февруари 2024 г. в Шумен.
Чуйте интервю на Стефка Савова с д-р Гергана Велинова.
Впечатляваща колекция от народни носии притежава Павлина Атанасова от Разград. Тя не ги крие в ракли, а ги облича и се снима с тях, за да покаже красотата им. Колекцията ѝ разкрива непознат за съвременния човек свят от цветове, шевици, колани, забрадки, в които е вплетена много символика. Кодовете на народните носии може само познавач да ги..
Скоро фалшиви емисари ще тръгнат по малките населени места, където няма пощи и банки и ще предлагат да обменят при изгоден курс левовете в евро. Никой не трябва да приема, че това е добронамерено действие, а със сигурност е измама. Полицията започва разясняване на този процес, за да се предпазят хората от възможността да си дадат спестяванията,..
Нова резидентна грижа за пълнолетни с физически увреждания изграждат в исперихското село Голям Поровец. Дейностите ще се извършват в сградата на бившето училище в селото, а ремонтът вече е започнал. Целта на новата услуга е да се осигури социалното приобщаване и да се подобри качеството на живот на хората в нужда, които ще получават 24-часови грижи. За..
Тя говори 5 езика, работи в сферата на технологиите, трудно свиква с дупките по пътищата у нас, но обожава вкуса на българската баница. Полякинята Анна Геншер е красива жена на 34 години, която от неотдавна е шуменска снаха. До последно не допуска, че съпругът й е българин заради перфектния му немски език Как от градчето с най-много езера в Полша..
Необходима е разяснителна кампания сред хората в малките населени места, казва дългогодишният пощенски служител Марияна Цокева от пощенската станция в поповското село Медовина. Тя твърди, че в работата си не очаква проблеми в процеса на превалутирането, но липсва информация сред възрастното население. Хората в Медовина твърдят, че животът..
Пакет от 11 законопроекта, насочени към промени в Наказателния кодекс, които засягат пътнотранспортни произшествия, прие Народното събрание. Целта е да се въведе по-голяма отговорност за действията зад волана, особено в случаите, които водят до смърт или тежки телесни повреди. Сред предложенията са по -високи наказания за водачи, употребили алкохол..
Нямало е пътници в автобуса, който е управлявал пияният шофьор в Слънчев бряг. Това каза за Радио Шумен шуменецът Георги Апостолов, единият от двамата мъже, които на 3 август извършиха граждански арест на украинския водач на автобус. Според Апостолов, мъжът, шофирал с 2.73 промила, е криволичел, не е спрял на кръгово кръстовище и е щял да предизвика..