Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възстановяват ПИК по телефона

Снимка: БГНЕС

Близо 1000 жители на Силистренска област са получили персонален код през 2024 г.Това съобщиха от офиса на приходната агенция в в дунавския град. 

Оттам напомнят, че забравен персонален идентификационен код може да бъде възстановен с едно обаждане на информационния телефон на НАП: 0700 18 700 или 02/98596801 за живеещите извън България. Необходимо условие е клиентът да има достъп и да ползва към момента електронния си адрес, който е заявил при издаването на персоналния си код.

През последните пет години над 15 000 жители на Силистренска област са получили и ползват ПИК. Хората, които разполагат с персонален код, могат през Портала за електронни услуги на НАП да проверят дали имат публични задължения, подлежащи на принудително изпълнение и да ги погасят чрез виртуалния ПОС терминал на НАП, за да ползват различни данъчни облекчения и отстъпка за ранно онлайн деклариране и плащане до 1 април 2024 г.

По публикацията работи: Ивелина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Профилактика на сирени в Силистра

Заради извършване на профилактика на сиренно-оповестителната система са възможни частични задействания на отделни сирени в Силистренска област в периода 1 април - 26 май, информират от ОД на МВР- Силистра. Сигналите на сирените са свързани само с извършването на техническа профилактика и не са основание за безпокойство сред населението, уточняват от..

публикувано на 31.03.25 в 10:43

Удар в дърво

76-годишен е пострадал при пътнотранспортно произшествие, станало на 27 март в село Сребърна. Това съобщават от силистренската полиция. Той   шофирал лек автомобил „Форд“, но загубил управлението и се ударил в крайпътно дърво. При удара е получил фрактура на ребро и комоцио. Настанен е в болница.  Причините за произшествието се изясняват,..

публикувано на 28.03.25 в 09:38

Ифтар събра мюсюлмани и християни

Тържествена вечеря ифтар по случай свещения за мюсюлманите месец Рамазан се проведе в Тутракан. На общата трапеза в ресторанта седнаха над 300 души, които се помолиха за здраве и берекет.  Ифтарът се дава от районната община Султангази в Истанбул.  На нея присъстваха кметът на община Тутракан Димитър Стефанов, зам.-кметът Васил Дойнов, аташето към..

публикувано на 24.03.25 в 08:52

Старт на ремонта

Началото на ремонтните дейности на сградата на Младежкия дом в Силистра беше дадено на церемония днес.  Сградата, която е с 4000 квадратни метра разгъната площ, ще бъде изцяло реновирана. Предвижда се внедряване на мерки за енергийна ефективност, поставяне на топло- и хидроизолация на покрива, подмяна на водопроводната инсталация. Ремонтът..

публикувано на 18.03.25 в 13:37

Цигара подпали къща

Огнеборците спасиха къща от пожар в село Межден, съобщават от силистренската полиция. Мъж забравил запалена цигара в коридора на къщата и причинил пожар. Екип на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Дулово се отзовал на сигнала, получен в 21:17 часа и се справил с произшествието.  Опушили се 120 кв. м стени, но..

публикувано на 18.03.25 в 09:30

Пореден младеж с вейп

С електронна цигара тип вейп, съдържаща психоактивни субстанции, в Дулово е засечен 20-годишен. Това съобщават от силистренската полиция. Полицейската проверка е извършена вчера на обществено място в града. Направеният полеви наркотест е показал, че във вейпа има високорисковото наркотично вещество хексахидроканабинол.  20-годишният е задържан за..

публикувано на 14.03.25 в 09:22

Ремонтират военни паметници

Шест военни паметници в Силистренско са предложени за ремонти от общините Силистра, Алфатар и Тутракан по време на заседанието на Областната комисия „Военни паметници“.  Сред символите на почит към загиналите за свободата се открояват паметникът на 31-ви Силистренски пехотен полк (Железният) и мемориала – военно гробище в Силистра, заяви..

публикувано на 14.03.25 в 08:42