Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преговорите продължават

Ще има ли България правителство още с първия мандат - отговорът на този въпрос все още не е ясен, след като след разговорите при държавния глава Мария Габриел обяви пред медиите, че им е нужно още време, за да финализират преговорите.

"Имаме нужда от още 24 часа, за да финализираме споразумението. Важно е всичко да бъде изговорено, защото е важно да се каже, че ние сме заедно, защото споделяме общи принципи", посочи кандидатът на ГЕРБ-СДС за следващ премиер на страната.

По думите ѝ, между преговорящите страни няма противоречия за приоритетите – съдебната система, регулаторите и борбата с корупцията.

"Моля ви да ни дадете възможността в максимално кратък срок да го изговорим. Трябва да изчистим в максимално кратко време това", настоя Габриел пред медиите, които я засипаха мигновено с въпроси. 

"Казах много ясно защо сме тук заедно, защо отсрещната страна ни моли за още малко време", посочи тя.

На свой ред настоящият премиер в оставка Никола Денков обяви, че едва днес са видели кои са проектоминистрите за кабинета "Габриел" и към настоящия момент тези имена за тях са неприемливи.

"Това, което беше представено като проектосъстав, в този вид, това за нас е неприемливо. След като приключат преговорите и когато има общо съгласие, тогава с г-жа Габриел ще ви кажем кое е прието и кое не", посочи той.

"Ясно е, че в пакет трябва да вървят и споразумението, и съставът на МС. До вчера нямахме яснота ще бъде ли подписано споразумението или не. Вчера ни казаха, че не, а днес - че ще го подпишем. Нашето разбиране е, че трябва да се подпишат заедно", каза Николай Денков.

Преговорите продължават, заключи Габриел.


По публикацията работи: велмира


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Син уби баща заради пари

31- годишен мъж от каолиновското село Сини вир е задържан за извършено тежко криминално престъпление. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен.  Малко след 16 часа вчера на телефон 112 е приет сигнал за починал в дома си в село Сини вир мъж. Към ул.” Есе” в селото е насочен незабавно полицейски и екип на Спешна помощ.  На място медици..

публикувано на 05.04.25 в 11:48
Община Шумен

Представят по ресори Бюджет 2025

Заместник-кметовете на община Шумен ще представят публично проекто-бюджета за 2025 г. по ресорите си. Това съобщиха от общинската администрация. Това ще се случи по график в периода  между 8 и 11 април  включително.  На 8 април от 15:00 ч. в къща „Баба Райна“ предстои  публичното представяне в сферата на социалната политика и здравеопазването, в..

публикувано на 05.04.25 в 11:43

Времето в събота

Днес ще има променлива облачност, по-значителна сутринта, след обяд намаляваща на места до слънчево, но вечерта от северозапад отново ще се заоблачи.  С прекъсвания ще превалява слаб дъжд, следобед са възможни гръмотевици.  Ще духа слаб до умерен западен вятър, по-късно през деня ще се обърне от югозапад.  Максимални температури между 13 и 18 градуса,..

публикувано на 05.04.25 в 07:17

Измами с гръмнал бойлер

Телефонни измамници атакуват днес жителите на община Нови пазар, като използват схемата "пострадал близък от гръмнал бойлер". На стационарни телефони са се обаждали непознати, представяли са се за лекари и са искали пари за лечение на ранени близки, съобщават от полицията.  За да е по-правдоподобно обаждането, са се включвали и плачещи хора, които молят..

публикувано на 04.04.25 в 15:02

Последно проучване: ГЕРБ отново първи

ГЕРБ продължава стабилно да води в електоралната подкрепа пред останалите политически сили в 51-вото Народно събрание – 23,8%.  Моментната картина регистрира известно разместване в битката за второто място, показват данните от проучване на електоралните нагласи на "Галъп интернешънъл болкан" . Към началото на април на втора позиция..

публикувано на 04.04.25 в 14:19

Катастрофата с тротинетка без травми

16-годишното момче на тротинетка, което беше блъснато от камион вчера в Шумен, е без травматични увреждания, по данни на полицейския пресцентър. Детето е било оставено превантивно за наблюдение в болница. Инцидентът стана на кръстовището на ул. "Стационна" и бул. "Плиска" при отнемане на предимство от страна на тежкото возило.  Както Радио Шумен съобщи,..

публикувано на 04.04.25 в 11:51

Иззеха наркотична течност за вейп

Криминалисти от РУ-Разград задържаха 49-годишен мъж от село Раковски за държане на пълнители с наркотична течност за устройства тип "вейп".  Проверката била извършена около 13.30 часа в четвъртък след получена оперативна информация, че мъжът държи наркотични вещества с цел разпространение.  След предприето претърсване и личен обиск е открит..

публикувано на 04.04.25 в 10:54