Средно 9 безработни се конкурират за едно свободно работно място. Това показват данните на Агенцията по заетостта.
Най-силна е конкуренцията в област Търговище, където по 37 души се състезават за една вакантна позиция, а най-слаба е в областите София-град, Силистра, Кюстендил, Добрич и Варна – по петима.
Средното равнище на безработица в страната към 31 януари е 5,8%. В 18 области нивото е по-високо. В Шуменско равнището е 11,4 на сто.
В края на първия месец на тази година в страната са заявени малко над 10 000 свободни работни места. От 165 000 регистрирани в бюрата по труда, 36 000 са на борсата повече от една година, а малко над 19 000 са на възраст до 29 години.
Община Шумен прекрати обществената поръчка за подмяна на настилката в зала „Арена Шумен“, което ще забави старта на ремонта. Причината са допуснати грешки в техническата спецификация. Подмяната на настилката се очаква да струва над 328 хиляди лева и представлява първи етап от по-мащабен ремонт по Националната програма за финансиране на спортни..
Два екипа на Общинското предприятие „Строителство и благоустройство“ почистват дъждоприемните шахти по улиците в Шумен. Част от служителите работят около пазара и в района на кръстовището на бул. „Симеон Велики“ с ул. „Алеко Константинов“, след което продължават към пл. „България" (Руски паметник), по бул „Мадара“ до кръстовището с ул. „Добруджа“..
Община Шумен въвежда от 6 октомври - понеделник, поетапно пълно затваряне на участъци от ул. „Дедеагач“. Причината е изпълнение на строително-монтажни работи на обект. Първият етап влиза в сила от 6 до 16 октомври за участъка от бул. „Симеон Велики“ до входа на ПГ по облекло, хранене и химични технологии „Проф. д-р Асен Златаров“ на ул...
Временна организация на движение се въвежда от 6 октомври - понеделник, на участъци от тротоари в района на ул. „Цар Иван Александър“ – от кръстовището с ул. „Беласица“ до кръстовището с ул. „Цар Петър“. Организацията на движение се въвежда поради строително-монтажни работи на обект. Временният режим ще бъде без пълно затваряне на пътното платно за..
Търси се собственика на изгубен мъжки смарт часовник. Това съобщават от полицията. Намерен е на 25 септември близо до жилищните блокове до шуменската болница. Служителка на МБАЛ- Шумен го е намерила и предала в полицейското управление в Шумен. Часовникът е мъжки, черен на цвят. До момента в РУ - Шумен няма приет сигнал за откраднат или..
42 души са се ваксинирали срещу covid-19 в кабинета на РЗИ - Шумен от старта на кампанията през миналата седмица. Интересът се увеличава, защото последните 12 човека са дошли в четвъртък. Работното време на имунизационния кабинет на ул. "Цар Калоян" №1 е всеки вторник от 13:00 до 15:00 часа и всеки четвъртък от 10:00 до 12:00 часа. От здравната..
Спокойна бе обстановката през нощта на територията на област Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. Преди минути е приет сигнал за паднало дърво на пътното платно до село Развигорово. Екип е на място, работи по премахването му и разчистване на пътя. Катастрофа е станала рано тази сутрин в Шумен на кръстовището на ул. "Станционна" с..