Криминалисти от Разград задържаха извършители на кражби на кабели на телекомуникационна компания. Арестът е осъществен с активното съдействие на
Областните дирекции на МВР в Търговище и Шумен, съобщават от полицията.
Според подадения сигнал първата кражба на около 450 м многожилен меден проводник е извършена от 24 до 26 март в района на село Манастирци. През нощта на 26 срещу 27 март отново чрез изкопаване и издърпване са откраднати още 350 м многожилен кабел.
Вчера криминалистите са засекли извършителите на възраст 35, 39 и 21 години на територията на Попово. Тримата, криминално проявени и осъждани, се придвижвали с джипове, а опитът им да избягат от изградените полицейски контролно-пропускателни пунктове е осуетен с лента за принудително спиране.
По случая е образувано досъдебно производство. Предстоят следствени действия в жилищата, обитавани от тримата задържани в плевенските села Буковлък, Бохот и Брестовец.
17-годишен тийнейджър е заловен с наркотици при полицейска проверка в Разград, съобщават от Областната дирекция на МВР. Около 21:00 часа снощи по време на специализирана акция е установено, че младежът държи електронно устройство, тип „вейп“ с жълтеникава течност и две шишенца с кафеникава и светлооранжева течност. При тестване с нарко-полеви тест..
Кътове за игра, зони за отдих и околоблокови пространства са обновени със средства от Общинския фонд „Мести инициативи“ в община Търговище. Приключи изпълнението на проектите, финансирани от фонда през тази година. Дейностите са реализирани от читалища, сдружения на собственици и неформални граждански обединения в областния град и в населените места в..
Започнаха ремонтни дейности в 21 населени места от община Разград, съобщиха от администрацията. Кметът Добрин Добрев извърши оглед в селата Мортагоново и Пороище. В първото се полага асфалт на пет улици, а във второто се фрезоват три. И тази година в бюджета са предвидени 1 млн. лв. за ремонт на над 70 улици с обща площ над 34 000 кв. м. През..
Офис на „Изипей“ в Самуил е бил разбит през нощта срещу 15 октомври. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът е получен в Районното управление в Исперих около 9.00 часа в сряда от 39-годишен служител на фирмата. При огледа на място полицейските служители установили, че входната врата е разбита и са откраднати 1400 лв. Средствата са оборотни пари..
Започна подготовката за ремонт на ул. „Александър Стамболийски“ в Разград, съобщиха от общината. Ще се работи между пресечките с улиците „Жеравна“ и „Перистър“, като дейностите ще обхванат близо 7000 кв. м. от улицата. Днес се фрезова уличното платно, а успоредно с това се извършва и почистване на шахтите. При благоприятно време се предвижда утре да..
Съвместно учение на Единната спасителна система се проведе на границата между областите Разград и Търговище в района на кръговото кръстовище в близост до село Трапище. Симулирана бе ситуация, при която пикап, превозващ един тон лесно запалима течност, катастрофира с училищен автобус и лек автомобил при усложнени метеорологични условия. Сценарият включваше..
Над 100 танцьори ще се включат в Държавното първенство по брейк FUNK BUSTERS в Разград. Турнирът започва в събота (18 октомври) в залата на Общинския културен център. Квалификациите са от 12:00 часа, а финалите от 18:00 часа. Участниците ще са на възраст от 6 до над 35 години от цялата страна. Местният клуб ще бъде представен от 11 брейкъри...