Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Медийно затъмнение в община Шумен

Снимка: Радио Шумен

Община Шумен остава без зам.-кмет по образование и култура. От днес. Това ни беше съобщено от един от PR-те на администрацията в събота следобед. Имейлът бе от две изречения с четири правописни грешки. 

Не е изненада, че проф. Светла Станкова е пожелала да напусне ръководната позиция. В началото на месеца стана ясно, че шуменската прокуратура проверява сигнал, в който се твърди, че тя е допускала сериозни нарушения, докато е работила в Шуменския университет. Според информация на общинския съветник Веселин Пенчев, дъщерята на проф. Станкова е завършила университета в редовна форма, докато е била извън България. Пенчев твърди още, че бившата ръководителка на катедрата по география е злоупотребявала и с европейски средства.

 Дали тези обвинения ще се потвърдят? Предстои да разберем. 

Но към момента са много повече нещата, които не знаем. Не знаем какви са реалните причини проф. Светла Станкова от днес да не е част от ръководния екип на община Шумен. Не ни каза тя, защото не отговори на обажданията ни. Не ни казаха нито кметът на Шумен проф. Христо Христов, нито PR-те му. 

Не успяхме да получим и потвърждение от ректора на Шуменския университет проф. Наталия Витанова дали е вярна информацията, че проф. Станкова се завръща във висшата образователна институция и редно ли е това да стане преди края на прокурорската проверка за нарушения и злоупотреба с европейски средства. 

Защото се оказа, че няма кого да запишем по казуса с проф. Станкова. Защо никой не иска да говори, докато община Шумен от днес е без зам.-кмет по образование и култура? 

Чуйте целия коментар на Стоян Стоянов.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Как да станем спонтанни доброволци

Обучение на хора, които имат желание да помагат в борбата с горски пожари, но не са доброволци, организират от Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Шумен. Курсът за така наречените „спонтанни доброволци“ ще е за действията, които те да предприемат при гасене на горски пожари. „В практиката на службата има..

публикувано на 07.05.25 в 14:40

Да изхвърляме по-малко храна

Как да ограничим разхищението и изхвърлянето на храна? По време на празници, особено когато има няколко почивни дни, у българина битува схващането, че е по-добре да има повече, отколкото да не стигне храната и пазарува много повече, отколкото е нужно.  Какво обаче да правим с храната, която не сме успели да изядем? Един от начините е да я..

публикувано на 05.05.25 в 16:48

Вкусно пътешествие из Европа

Всяка година на 9 май отбелязваме Деня на Европа – ден, посветен на мира и единството на континента. Тази година се навършват 75 години от Декларацията на Шумaн — историческо предложение, което се счита за началото на това, което днес наричаме Европейски съюз. За единство въпреки различията между държавите се обявиха днес и учениците от ПЕГ..

публикувано на 05.05.25 в 13:29

Научна сесия в Шуменския университет

Приемането на християнството през 865 година, по време на богомъдрия Борис Михаил, е държавен акт, равен по значимост на създаването на държавата, каза днес вицепрезидентът Илияна Йотова по време на научната сесия в Шуменския университет ,,Епископ Константин Преславски“. Събитието е посветено на 1160 години от покръстването на България и 1170..

публикувано на 03.05.25 в 15:35

Илияна Йотова идва в Плиска и Шумен

Вицепрезидентът Илияна Йотова ще посети Плиска и Шумен. Тя ще се включи в честванията на 1160 години от покръстването на българския народ и 1170 години от създаването на глаголицата. Тази вечер от 18:15 часа вицепрезидентът Йотова ще присъства на благодарствен молебен, отслужен от българския патриарх Даниил в Националния историко-археологически..

публикувано на 02.05.25 в 13:07

И работниците имат права

За коректни трудово-правни и човешки взаимоотношения между работодателите и работещите призова областният координатор на КНСБ в Шумен Радостин Павлов. Той бе гост в студиото на РШ в международния ден на труда 1 май.  „Добри работници се намират трудно и работодателите трябва да направят необходимото, за да ги задържат. Ако обаче работникът е решил, че..

публикувано на 01.05.25 в 15:51

Помощни средства за хора с увреждания

Протези за ръце и крака, инвалидни колички, патерици и слухови апарати са помощните средства, за които пациентите най-често кандидатстват пред НЗОК. Право да кандидаства за помощно средство има всеки пациент с увреждане, дори ако не е здравноосигурен. Заявление се подава в съответната Районна здравна каса след насоки от лекарска комисия...

публикувано на 30.04.25 в 13:41