Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Търсят управител на "Общински пазари"

Община Търговище
Снимка: Община Търговище

Конкурс за управител на „Общински пазари“ обявява община Търговище. Дейността на дружеството е свързана с ползването и поддръжката на общински пазари, тържища, търговски обекти и други.

Кандидатите за позицията трябва да имат висше образование, както и поне 5 години професионален опит. Конкурсът ще се проведе в три етапа: допускане по документи; изготвяне на програма за управление в следващите 4 години и събеседване с кандидатите. 

Необходимите документи са заявление по образец, мотивационно писмо, автобиография, копие на диплома, документ за продължителността на професионалния опит.

Всеки кандидат трябва да представи декларация, че може да извършва търговска дейност и медицинско свидетелство. Заявленията за участие в първия етап на конкурса се подават в Центъра за административно обслужване на община Търговище до 16:30 часа на 23 май.

Условията за участие са публикувани и в сайта на общината.

По публикацията работи: Доротея Генчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Креативност в образованието

Регионалното управление на образованието – провежда Търговската финална сесия на майсторския клас „Развитие на креативното мислене като модел за повишаване на образователните резултати“ по Националната програма „Квалификация на педагогическите специалисти“ 2025 г. В обучението, което се намира днес в хотел „Идол“, участваха 20 учители от..

публикувано на 15.11.25 в 12:55

Велосипедист пострада на пътя

Велосипедист е пострадал при пътен инцидент. Това съобщават от търговищката полиция. Катастрофата е станала на 13 ноември около 7:30 часа на ул. „Цар Освободител“ в Омуртаг. Лек автомобил“Фолксваген Голф“, управляван от 25-годишен водач, е отнел предимството на 57-годишен велосипедист. В резултат на пътнотранспортното произшествие велосипедистът е..

публикувано на 14.11.25 в 13:05

Училища за пример

До 30 ноември училищата в България могат да кандидатстват за програмата „Училища за пример“ на фондация „Заедно в час“. Това съобщиха от неправителствената организация в Търговище.  Програмата е двугодишна и осигурява безплатна професионална подкрепа и обучения на стойност около 40 000 лева, които вече са променили начина на преподаване в много..

публикувано на 14.11.25 в 09:33

Засаждат 80 фиданки в парк „Юкя“

80 фиданки червен дъб ще бъдат засадени днес - 14 ноември, в търговищкия парк „Юкя“. Новата част от парка ще бъде на площ от 2 декара, теренът е предоставен от община Търговище, а фиданките са произведени в разсадника край село Баячево.  Инициативата е на Клуб 200 "Дъбче с бъдеще", Държавното горско стопанство в града, общинската фирма „Флора“ и Фонд..

публикувано на 14.11.25 в 08:59

Търговище отново пее и танцува

Националният детско-юношески фолклорен фестивал „Мисионис пее и танцува“ ще събере за десети път млади таланти в Търговище. Очаква се в събота и неделя (15 и 16 ноември) на сцената на Младежкия дом в областния град да се представят повече от 450 участници от региона и страната, предава БТА. Фестивалът „Мисионис пее и танцува“ се организира..

публикувано на 14.11.25 в 08:50

Търговище с нов модел на такса смет

Нова методика за изчисляване на таксата за битови отпадъци предлага община Търговище. Промените са публикувани за обществено обсъждане в сайта на общинската администрация. Методиката има за цел да покрие действителните разходи на общината по събиране, транспортиране, третиране и обезвреждане на отпадъците, каквито са изискванията и на..

публикувано на 13.11.25 в 09:47

425 000 лв. за фотоволтаици

Община Търговище спечели проект за инсталиране на фотоволтаици за социалните заведения, съобщават от администрацията. Проектът е на стойност от 425 хил. лв. и ще бъде финансиран по Плана за възстановяване и устойчивост.    Ще бъдат инсталирани фотоволтаични системи с мощност от 15 до 30 kW в четири сгради за социални услуги. Това са Комплексът..

публикувано на 11.11.25 в 10:48