Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Великденски концерт в Шумен

9
Снимка: Община Шумен

Химнът на Шумен „Оттука започва България“, в изпълнение на  Дария Стефанова от II ОУ „Д-р Петър Берон“, постави началото на Великденския концерт на пл. „Кристал“, организиран от Община Шумен.


Кметът проф. Христо Христов и екипът му поздравиха гражданите с Възкресение Христово и отправиха послание за мир, доброта и разбирателство. „Нека светлината на Христовото възкресение да озари сърцата ни и да благослови домовете и семействата ни със здраве, любов и благодат!“, каза кметът.


С таланта си озариха сцената най-малките артисти от детските ясли „Щстие“, „Радост“, „Калинки“, „Тракийче“, „Буратино“, „Слънчево детство“ и „Звездици“. Те дефилираха в приказни костюми и показаха на публиката много цветни танци и игри. По-големите батковци и каки от детските градини „Дружба“ и „Щурче“ се надиграваха в пролетни обредни танци.


Младите дарования Кристияна Енчева и Дея Тодорова от СУ „Сава Доброплодни“ поздравиха публиката с песни за Великден.

На финала, танцьорите на Детски танцов анасамбъл „Веселяче“, които наскоро се завърнаха с призови места на Турция, „разиграха“ зрителите с танци и хореографии от различни фолклорни области на България.

Утре, на същата сцена от 11:00 часа, предстои празничен фолклорен концерт на Ансамбъла за народни песни и танци „Шумен“.


По публикацията работи: Стефка Савова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Времето днес

Температурата на въздуха в Североизточна България към 6:00 часа е от 19 градуса в Търговище до 24 градуса в Русе. В Шумен са измерени 20 градуса. Атмосферното налягане е 987 хектопаскала. Относителната влажност на въздуха е 90%. В района на Шумен падна краткотраен дъжд, в района на Разград валежът е придружен с гръмотевици.  Днес над Югоизточна България..

публикувано на 24.07.25 в 06:19

Планово без ток

В Шуменска област от 9:00 ч. до 17:00 ч., поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато захранването в с. Вълнари - ул. "Георги Димитров", ул. "Аврора", ул. "Дружба", ул. "Баба Тонка", както и в района нас. Звегор - СТП "ТКЗС" и  СТП "Център",  а също и в района нас. Панайот Волов –..

публикувано на 24.07.25 в 06:10

Такситата с повече време за настройка към еврото

До 30 октомври 2025 г. се удължава срокът за обозначаване в лева и евро на бележките от таксиметровите апарати Това предвиждат промени в Закона за въвеждане на еврото. Поправките  са предложени от Министерския съвет и вече са внесени в Народното събрание. Очаква се да бъдат разгледани преди 8 август тази година.  Удължаването на срока се..

публикувано на 22.07.25 в 13:07

Измама от името на ГДБОП

За финансова измама, при която се злоупотребява с името Главна дирекция за борба с организираната престъпност съобщават от службата.  Измамниците заблуждават хора по телефона, че съдействат за предотвратяване на престъпление и опит за източване на банковите им сметки. В същото време, целта на процеса е тегленето на кредит или превод на пари в..

публикувано на 22.07.25 в 12:58

Планово без ток на 22 юли

Русе На 22.07.2025 г., от 8:30 ч. до 12:30 ч.  ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Писанец: ТП 1, ТП 2, ТП 3, ТП 4, ТП 5, ТП „Почивна база Г.Генов“, ТП „ТКЗС Писанец 1“ , ВТП „Мобилтел“, ТП „ТКЗС Писанец 2 “, БКТП "Академия", БКТП "Земеделец", ТП „Помпена станция ВиК“; Обекти: "Свинеферма": Помпена станция ВиК, Културен..

публикувано на 22.07.25 в 07:23

Още по-горещо

Днес отново ще е предимно слънчево и горещо, следобед с развитие на купеста облачност.  Ще духа слаб вятър от юг, след обяд ще се обърне от югоизток и по крайбрежието ще се усили до умерен. Преобладаващите максимални температури във вътрешността на района ще са между 37° и 42°, а по Черноморието от 29° до 34°, за Шумен около 39°.  Вълнение на..

публикувано на 22.07.25 в 07:12

Фалшиви сайтове заблуждават с винетки

Нелицензирани сайтове продават винетки на високи цени в евро, като изискват и плащането на допълнителни такси. За това предупреждават от националния доставчик на електронни услуги за пътни такси "Интелигентни трафик системи", който е официален партньор на Агенция "Пътна инфраструктура".   От дружеството призовават шофьорите да не купуват винетки от..

публикувано на 21.07.25 в 09:56