Панорама на средното образование ще се проведе в Разградско. Събитието е организирано от Регионалното управление на образованието със съдействието на общината и Центъра за ученическо, техническо и научно творчество.
Бъдещите осмокласници и техните родителите ще получат информация за предлаганите възможности за обучение, които се предлагат след седми клас. В панорамата се включват училища от област Разград, които ще извършват прием след VII клас за учебната 2024/2025 г.
Участниците ще представят специалностите и профилите, по които провеждат обучение, ще споделят добри практики и постигнати успехи.
Панорамата може да се посети от 14:00 до 18:00 часа на 5 юни в Общинския културен център. На 6 юни форумът ще се проведе в Кубрат, а на 11 юни - в Исперих, отново със съдействието на общините.
Любител на ретро автомобилите от Търговище спечели Голямата награда на кмета на Разград, връчена на Третия парад на ретро автомобили и мотоциклети, който се проведе днес в Разград. Отличието – плакет с един от символите на града, Момина чешма - бе връчено от заместник-кмета на община Разград Полина Иванова. Автомобилът „Ролс Ройс Силвър”..
Водач на автомобил „Хонда Акорд“ опита да избяга от полицейска проверка. Това съобщават от разградската полиция. Инцидентът станал около 16:20 часа на 31 юли по главен път Е-70 в района на Стария кладенец, в посока Разград. Полицейски екип подал ясен сигнал за спиране към колата. Вместо да намали и да спре, водачът ускорил и продължил движението си..
Работна среща за обсъждане на идея за съвместно регионално годишно учение по безопасност на движението по пътищата с участието на двете съседни областни администрации в Разград и Търговище се проведе днес. Целта бе да се проверят координацията и синхронът в действията на отговорните институции от двете съседни области при възникване на кризисна..
Строителната програма на община Разград за ремонти, както и събития от културния календар представи кметът на община Разград Добрин Добрев на брифинг пред медиите. Предстоят ремонти на улици, тротоари, паркинги и междублокови пространства на обща площ от почти 27 хиляди квадратни метра. Предвижда се обособяване на 110 нови места за временно..
Започна основният ремонт, реконструкция и осигуряване на достъпна среда в Дома за стари хора край кубратското село Тертер. Щ е бъдат обновени трите жилищни блока за домуващи и административната сграда, както и подовете, санитарните и кухненски помещения. Освен строителните дейности, ще има ново оборудване и обзавеждане.Трите корпуса ще бъдат..
Лудогорският град Завет посреща празника си с детски турнир по волейбол. Вечерта ще продължи с концерт на гостуващ изпълнител на градския стадион. Традиционният селищен празник започва от днес и ще продължи четири дни, предава БТА. В културната и фолклорна програма са предвидени концерти на местни състави, поп фолк изпълнители и световноизвестни..
За трети път Разград ще бъде домакин на парад на ретро автомобили и мотоциклети. Очаква се в събитието да се включат около 200 коли и мотори, съобщиха от общинската администрация. Парадът ще се състои в Градския парк тази събота. Събитието се организира от Авто мото ретро клуб „Абритус“ и община Разград, които са поканили и любители от Румъния...