Поредното събитие, посветено на популяризирането на грамофонната плоча организира Сдружение "Русенски Меломани" в съботния ден, на 8 юни в Русе.
Винилът си остава носителят на музиката за ценители, а този тип звучене ще намира все повече почитатели, твърди Делян Димиев - инициатор за създаване на сдружението и вдъхновител на идеята за пространство, което да събира обществото от меломани.
В Русе има и "Дом на плочата" – помещение, в което в сандъци за боеприпаси е подредена музика - от ново и старо време и от всички жанрове. Това е мястото, на което можете да размените плочи, да подарите или продадете тези, които не слушате. Това е една от каузите на Сдружение „Русенски меломани“, грамофонните плочи да не стоят забравени, а да намират нови собственици.
На предстоящата среща -базар гост ще е един от големите колекционери на грамофонни плочи в България – Чавдар Христов, човек от старата генерация, който ще разкаже вълнуващи истории за каналите за сдобиване с плочи по време на соца. Меломаните ще слушат музика от грамофон, ще могат да си изберат плоча, от богатата колекция на Чавдар Христов.
Какво прави незаменима музиката от грамофонна плоча? За ценните и редки плочи, които притежава. За старите и за новите грамофони, за стойността на музиката от физичцески носител, включително интереса към дисковете, чуйте от Делян Димиев, в интервю на Христина Димитрова.
Снимката с ръкостискането на двамата враждуващи до вчера съпредседатели на ДПС Делян Пеевски и Джевдет Чакъров отправя послания към бившите и настоящите избиратели на партията на Ахмед Доган. Това каза за Радио Шумен журналистът Мехмед Юмер. „Г-н Пеевски и г-н Чакъров изпушиха лулата на мира. Те си стиснаха ръцете. Това беше изненадващ ход,..
С молба за помощ се обърна към нас майката на 11-годишната Симона от Нови пазар. Детето страда от генетично заболяване и се нуждае от трансплантация на костен мозък, която ще бъде извършена в Турция. Сумата, от която се нуждае Симона и която е непосилна за семейството, е 80 000 евро. Желаещите да помогнат на момичето, могат да превеждат..
90% от улиците в малките населени места от община Шумен се нуждаят от ремонт. Поне така е в село Царев брод. „Всичко е правено преди 10 ноември, а от заема, теглен в предния мандат, са асфалтирани 4 улици, частично от кръстовище до кръстовище. Само една почти изцяло“, казва кметът Стефан Желев. Въпреки това, селото е все по-предпочитано от млади..
През учебната 2004/2005 г. Българското републиканско самоуправление създава Българско училище за роден език, което в момента е единственият продължител на образователните традиции на българите в Унгария. Училището е част от унгарската образователна система. Разполага със специално написани и издадени собствени учебници. В него се изучават..
Електрическите автобуси, които ще тръгнат в Шумен, най-вероятно ще се движат по линиите 4, 7 и 9. Това съобщи управителят на „Пътнически автотранспорт – Шумен“ инж. Галин Банков. Промяна в разписанието на автобусите не се очаква на този етап, добави той. Кога ще тръгнат автобусите През делничните дни най-натоварената линия 4 е на интервали от..
Медиците от Отделението по трансфузионна хематология в МБАЛ -Шумен протестираха символично днес, без да спират работа. Те продължиха да обслужват желаещите кръводарители. Шуменските медици подкрепят протеста на Националния център по трансфузионна хематология. Настояванията са за минимум 20 процента увеличение на заплатите и подобряване на..
Българското училище “Васил Левски” в Кеймбридж изпраща с отлични резултати първата си сесия като изпитен център по общата европейска езикова рамка. „Обучението в нашето училище следва стандартите и изискванията на МОН. Имаме часове по български език и литература, по история и цивилизация, по география, по фолклорни танци. Имаме клуб..