Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Електронен прием в първи клас

СУ Сава Доброплодни - Шумен
Снимка: Никола Смиленов

Електронната система за подаване, редактиране и отказване на заявления за прием в първи клас в Шумен  ще заработи отново от 10:00 часа днес. Тя ще остане отворена до полунощ на 26 юни (сряда). 

Резултатите от второто класиране ще бъдат обявени на 1 юли, на следващия ден започва записването на приетите първокласници. 

84 са свободните места за първокласници в Шумен за второто класиране. Това показва справка в сайта на общината. Паралелките в Началното училище "Илия Блъсков" и Средното училище "Сава Доброплодни" са изцяло запълнени, а единични места все още има в Началното училище "Княз Борис I", в основните училища "Д-р Петър Берон" и "Димитър Благоев" и в средните училища "Панайот Волов" и "Йоан Екзарх Български". 35 незаети места има в VI Основно училище "Еньо Марковски", 22 – в учебното заведение в квартал "Дивдядово", 17 – в Средното училище "Трайко Симеонов" и 10 – в Средното училище "Васил Левски".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Увеличават почистващата техника

Във връзка с продължаващия снеговалеж Община Шумен обявява, че се увеличава капацитетът на почистващата техника от тази вечер. От 19:00 часа до 22:00 часа за превантивна обработка на пътната мрежа със сол ще излязат 7 големи и 5 малки снегорина. Още в 2:00 часа през нощта ще бъдат пуснати други 37 машини за почистване както на града, така и на..

публикувано на 17.02.25 в 18:24

Награди за смели сърца

Двама огнеборци от Шумен заслужиха отличия в конкурса „Пожарникар на годината – 2024“. Те бяха наградени днес на тържествена церемония в МВР.  В раздел „Превантивна дейност” победител е инспектор Галя Колева от регионална дирекция Шумен. Инспектор Колева обслужва над 150 обекта, криещи опасност от разпространение на отровни или вредни вещества,..

публикувано на 17.02.25 в 15:29

Фатален удар в дърво

Лек автомобил "Мерцедес" с двама мъже в него се преобърна на пътя между селата Салманово и Мараш. Единият мъж е починал по-късно в шуменската болница, а другият е дал положителна проба за алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пътния инцидент е получен на 15 февруари в 00:41 часа в оперативната дежурна част на Областната дирекция..

публикувано на 17.02.25 в 14:19

18 машини чистят сняг в Шумен

Пътищата в община Шумен са проходими при зимни условия. 110 души работят по снегопочистването на мрежата. Това каза за Радио Шумен инж. Валентин Николов, главен експерт в администрацията. Няма бедстващи населени места или затворени пътни участъци. Още в събота, преди да завали снегът, улиците на града са били обработени със сол. Тази сутрин в 3:00 ч. са..

публикувано на 17.02.25 в 13:55

Променят маршрута на седмицата

Променя се маршрутът на автобус № 7 в Шумен. Предложението беше направено по време на заседание на транспортната комисия към Общинския съвет. Промяната се налага заради дългогодишното искане на жителите на квартал "Дивдядово“ за по-лесен достъп до поликлиниката. Реалната промяна предвижда автобусите по линия 7 в посока от „Дивдядово“ към „Боян..

публикувано на 17.02.25 в 13:01

Балотаж в Стоян Михайловски

Невин Якубова и Алпер Хасан са допуснати до участие във втория тур за изборите за кмет на кметство в село Стоян Михайловски, става ясно от решението на Общинската избирателна комисия в Нови пазар. Това съобщава БТА. Невин Якубова от „БСП – Обединена левица“ е получила 145 действителни гласа на първия тур на частичните местни избори вчера. Алпер Хасан,..

публикувано на 17.02.25 в 08:21

Времето през новата седмица

В понеделник ще е облачно с повсеместни валежи от сняг. Очакват се значителни количества и снежна покривка. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Ще има условия за навявания, намалена видимост, а по пътищата заледявания.  Температурите ще са почти без денонощен ход – предимно от минус 4° до плюс 1°.  През следващите две денонощия..

публикувано на 16.02.25 в 15:21