С дрон шоу в небето над Абритус завърши Фестивалът на материалното и нематериално наследство „Белите нощи на Разград“.
По традиция втората от двете „Бели нощи” се случва в археологическия резерват „Абритус”.
Тази година разградчани отново имаха възможност да видят уникално съкровище, намерено по българските земи. То е открито преди точно 100 години и се смята, че е най-голямото в България, с тегло над 12 кг.
Последва концерт на група „12 BAR BAND“. Двама от членовете на бандата са разградчани. За публиката те изпълниха джаз, блус и рок парчета. След концерта бе и десетминутното светлинно дрон шоу „Абритус”, създадено по поръчка на община Разград.
46-годишен разградчанин станал жертва на измама по интернет, съобщават от разградската полиция. Неизвестен мъж се свързал с него под предлог, че ще купи монитор за компютър, обявен от пострадалия за продажба в сайт за безплатни обяви. Успял да го убеди да въведе потребителското си име и парола за интернет банкиране в неистински виртуален облик..
Любител на ретро автомобилите от Търговище спечели Голямата награда на кмета на Разград, връчена на Третия парад на ретро автомобили и мотоциклети, който се проведе днес в Разград. Отличието – плакет с един от символите на града, Момина чешма - бе връчено от заместник-кмета на община Разград Полина Иванова. Автомобилът „Ролс Ройс Силвър”..
Водач на автомобил „Хонда Акорд“ опита да избяга от полицейска проверка. Това съобщават от разградската полиция. Инцидентът станал около 16:20 часа на 31 юли по главен път Е-70 в района на Стария кладенец, в посока Разград. Полицейски екип подал ясен сигнал за спиране към колата. Вместо да намали и да спре, водачът ускорил и продължил движението си..
Работна среща за обсъждане на идея за съвместно регионално годишно учение по безопасност на движението по пътищата с участието на двете съседни областни администрации в Разград и Търговище се проведе днес. Целта бе да се проверят координацията и синхронът в действията на отговорните институции от двете съседни области при възникване на кризисна..
Строителната програма на община Разград за ремонти, както и събития от културния календар представи кметът на община Разград Добрин Добрев на брифинг пред медиите. Предстоят ремонти на улици, тротоари, паркинги и междублокови пространства на обща площ от почти 27 хиляди квадратни метра. Предвижда се обособяване на 110 нови места за временно..
Започна основният ремонт, реконструкция и осигуряване на достъпна среда в Дома за стари хора край кубратското село Тертер. Щ е бъдат обновени трите жилищни блока за домуващи и административната сграда, както и подовете, санитарните и кухненски помещения. Освен строителните дейности, ще има ново оборудване и обзавеждане.Трите корпуса ще бъдат..
Лудогорският град Завет посреща празника си с детски турнир по волейбол. Вечерта ще продължи с концерт на гостуващ изпълнител на градския стадион. Традиционният селищен празник започва от днес и ще продължи четири дни, предава БТА. В културната и фолклорна програма са предвидени концерти на местни състави, поп фолк изпълнители и световноизвестни..