Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Каолиновско пред воден режим

Снимка: Личен архив

Продължава проблемът с безводието в каолиновското село Тъкач. В средата на месеца жители сигнализираха до Радио Шумен, че за поредна година страдат от липсата на вода през летните месеци. Това е причината в селото вече почти да не се отглеждат животни. 

След като наш екип беше в Тъкач преди две седмици, водата в чешмите потече, но само за няколко дни. От ВиК още тогава съобщиха, че до дни ще бъде изготвен график за режим на водата в Тъкач и в още 6 села от общините Каолиново и Венец. Такъв обаче до ден днешен няма. 

Късно вчера, след поредния сигнал от хора от селото, отново потърсихме ВиК. Оттам ни информираха, че очакват кметът на община Каолиново Нида Ахмедов да подпише необходимите документи, за да бъде въведен режим на водата. Той пък заяви, че администрацията полага усилия за разрешаване на проблема. По думите му има варианти.

Чуйте разговор на Айше Лятиф с кмета на община Каолиново Нида Ахмедов.

Представител на ВиК дружеството от този район ще проведе срещи с кметовете на населени места от община Каолиново за подписване на протоколи за въвеждане на режим на водата. Това съобщиха преди минути от водното дружество в Шумен. Ако кметовете подпишат такъв документ, ще има режим на цялата система, което означава че ще обхване всички населени места, уточниха от дружеството.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ветеранът на пазара

Най–възрастният производител и търговец на шуменския пазар е Петранка Керанова. На достолепните си 82 години тя е истински ветеран и в живота, и в занаята. Няма ден, в който да не я откриете на сергията и на пазара – и зиме, и лете, вече 28 години тя предлага сезонна продукция произведена в дворното и място край Шумен. Има си редовни клиенти и..

публикувано на 30.11.24 в 12:01

Червени панделки с послания

Върху червени панделки всеки имаше възможност днес да отправи свое послание към хора с ХИВ.    Щандът на здравната инспекция беше разположен пред Областната администрация в Шумен.   На минувачите бяха раздавани информационни материали и превантивни послания. За осмелилите се да попълнят специално подготвена анонимна анкета имаше..

публикувано на 29.11.24 в 14:28

За музея с любов

Историческият музей в Разград поде много интересна инициатива – да представя в социалните мрежи дарителите с афинитет към историята, които обогатяват фондовете му. Оказа се, че в Разградско има много щедри хора, които отвориха семейните албуми, отключиха ракли по тавани и мазета, преровиха гардероби и откриха в тях истински съкровища...

публикувано на 29.11.24 в 08:55

Писахте ли на Дядо Коледа за бонус?

След като празничните украси вече се поставени, може би много работещи сега пишат на Дядо Коледа да им донесе бонус. Данните на Българската стопанска камара показват, че 80% от работодателите ще изпълнят това желание. Чуйте кои са най-популярните коледни бонуси и какви са очакванията на шуменци на прага на празничния декември. Коментар на..

публикувано на 29.11.24 в 08:45

Коледен бал с кауза

Коледен бал с благотворителна кауза организира дамският бизнес клуб в Разград. Събитието ще бъде на 30 ноември в голямата зала на кино „Арабелла“, съобщи основателят на клуба Цвета Бориславова. По традиция всяка среща на дамите има подбрани лектори и теми, насочени към сферите бизнес, личностно развитие и здраве. Част от коледния благотворителен..

публикувано на 29.11.24 в 08:40

Ветрогенератори около село

Ветрогенераторен парк предстои да бъде изграден в землищата на общините Никола Козлево и Каолиново. Продължават обществените обсъждания, на които се представя докладът за екологичното въздействието върху околната среда и здравето на хората.  Според доклада, ще бъдат изградени 50 ветрогенератора с мощност 400 KW и четири подстанции. След изграждането на..

публикувано на 28.11.24 в 11:44

Съкровището на Дядо Драгой

Обичаят „Белене на платно за сватба“ е номинацията на област Шумен в националната селекция за „Живи човешки съкровища" за 2024 година, обявена от Министерството на културата.Кандидатурата е единствена за Шуменска област. Обичаят се пази и представя от Ансамбъла за изворен фолклор „Дядо Драгой“ при Народно читалище „Васил Друмев – 1881“ във..

публикувано на 28.11.24 в 09:30