Успешно преминат е първият етап от предизвикателството на Радослав Драшков. 21-годишният русенец иска да обиколи Европа с колело. На 12 август той тръгна от родния си град и вече е преодолял около 1200 км. От полския град Краков Радослав разказа за премеждията си по пътищата на Румъния, Унгария, Словакия и Полша.
След кратка почивка Радо ще се впусне във втория етап от приключението си, което нарича „И Русе може“. На младия мъж му предстои да премине през Германия и Нидерландия.
„Имаше доста хора, които изобщо не вярваха, че ще тръгна на тази обиколка, а ето че вече съм в Полша. От всяка държава уча нещо различно“, разказа Радослав. Повечето непознати, които среща по пътя, го приемат сърдечно и се опитват да му помогнат. Признава, че дните от приключението му започват да се сливат. Затова всеки ден публикува подробности от пътуването в социалната мрежа. Превърнал е профила си в дневник на обиколката му на Европа с колело.
Преди да отпътува от Русе Драшков разказа, че няма търпение да се върне в Полша, за да опита отново една конкретна марка бира. „Оказа се обаче, че не е толкова хубава, колкото аз си я спомням. Явно заради компанията ми тогава е било толкова приятно да пия тази бира“, обясни той.
Как се справя с намирането на вода по пътя, с храненето и спането? Как са го променили четирите европейски държави? Какво говори на чужденците, които среща, за родния му град Русе?
Отговори на тези въпроси чуйте в интервюто на Стоян Стоянов с Радослав Драшков.
Разширяването на синята зона за паркиране в Шумен изтласка на повърхността отново един стар проблем – обществения градски транспорт. Дори шуменци трудно се ориентират в маршрутите и разписанието на автобусите, а за хората от друго населено място да ползват градския транспорт, е непосилна задача. Причината – липсата на адекватна информация по спирките..
Сдружение „Бъдеще за Силистра“ стартира първото издание на предприемаческата инициатива Бизнес академия „Силистра“, насочена към млади хора на възраст между 19 и 35 години с бизнес идея или стартиращ бизнес, регистриран преди по-малко от три години. Набирането на кандидатури през специална онлайн платформа вече започна. Идеята е събитието да..
Знаете ли, че ако отглеждате цветя в градината си, а не само райграс, имате овошки и поддържате неокосено някое местенце, в което избуява и коприва, то всъщност помагате на пеперудите. Те са навсякъде около нас и е трудно човек да си представи цветните поляни без тези крехки и ефирни насекоми. Изчезването им обаче ще бъде не просто естетическа..
Шуменските полицаи избраха да празнуват своя ден с най-големите си почитатели – децата. Днес, в навечерието на празника 5 юли, вратите на полицейската дирекция, на най-бързата патрулка БМВ, също и на ареста, бяха отворени за любознателни момичета и момчета. Интересът се оказа наистина огромен, а децата засипаха със съвети униформените, защото..
“Вода гази, жаден ходи“ – тази поговорка в пълна сила се отнася за преславското село Осмар. От години при всяко спиране на водата притесненията на хората в селото са, че ще останат съвсем без вода. И не без основание – правата за водовземане и водоползване на най-пълноводния каптиран извор, който е в землището на съседното село Троица, още през 2011..
Скоро в страната ни за първи път бяха присъдени Национални награди за приобщаващо образование. В ,,Индивидуални награди“ второ място ,,Психолог на годината“ спечели Михаела Тончева, училищен психолог в Средно училище ,,Сава Доброплодни“ в Шумен. За психологията като наука, която изучава душата и ума, за това как работи и как влияе на поведението..
Всеки, който някога е общувал с тийнейджър, е наясно, че децата в тази възраст са топка от емоции. Всичко, което се случва в техния живот не само е важно, даже е най-важното. Лесно могат да бъдат обидени или наранени. Тийнейджърството нерядко е същинско предизвикателство и за техните родители. Тъкмо затова в Русенската библиотека се провеждат срещи..