„Да изчистим България заедно“ е кампанията, в която община Разград се включва за поредна година. Всички желаещи да участват в националната инициатива на 14 септември, събота, могат да получат безплатни найлонови чували и ръкавици до 13 септември от административната сграда на общината.
По време на кампанията всеки участник може индивидуално или групово да се включи в почистването на територии за обществено ползване като междублокови пространства, паркове и градини.
От администрацията се ангажират да транспортират събраните отпадъци. На 14 и 15 септември между 09:00 до 16:00 часа операторът на Регионалното депо в Разград ще осигури безвъзмезден прием на събраните отпадъци.
46-годишен разградчанин станал жертва на измама по интернет, съобщават от разградската полиция. Неизвестен мъж се свързал с него под предлог, че ще купи монитор за компютър, обявен от пострадалия за продажба в сайт за безплатни обяви. Успял да го убеди да въведе потребителското си име и парола за интернет банкиране в неистински виртуален облик..
Любител на ретро автомобилите от Търговище спечели Голямата награда на кмета на Разград, връчена на Третия парад на ретро автомобили и мотоциклети, който се проведе днес в Разград. Отличието – плакет с един от символите на града, Момина чешма - бе връчено от заместник-кмета на община Разград Полина Иванова. Автомобилът „Ролс Ройс Силвър”..
Водач на автомобил „Хонда Акорд“ опита да избяга от полицейска проверка. Това съобщават от разградската полиция. Инцидентът станал около 16:20 часа на 31 юли по главен път Е-70 в района на Стария кладенец, в посока Разград. Полицейски екип подал ясен сигнал за спиране към колата. Вместо да намали и да спре, водачът ускорил и продължил движението си..
Работна среща за обсъждане на идея за съвместно регионално годишно учение по безопасност на движението по пътищата с участието на двете съседни областни администрации в Разград и Търговище се проведе днес. Целта бе да се проверят координацията и синхронът в действията на отговорните институции от двете съседни области при възникване на кризисна..
Строителната програма на община Разград за ремонти, както и събития от културния календар представи кметът на община Разград Добрин Добрев на брифинг пред медиите. Предстоят ремонти на улици, тротоари, паркинги и междублокови пространства на обща площ от почти 27 хиляди квадратни метра. Предвижда се обособяване на 110 нови места за временно..
Започна основният ремонт, реконструкция и осигуряване на достъпна среда в Дома за стари хора край кубратското село Тертер. Щ е бъдат обновени трите жилищни блока за домуващи и административната сграда, както и подовете, санитарните и кухненски помещения. Освен строителните дейности, ще има ново оборудване и обзавеждане.Трите корпуса ще бъдат..
Лудогорският град Завет посреща празника си с детски турнир по волейбол. Вечерта ще продължи с концерт на гостуващ изпълнител на градския стадион. Традиционният селищен празник започва от днес и ще продължи четири дни, предава БТА. В културната и фолклорна програма са предвидени концерти на местни състави, поп фолк изпълнители и световноизвестни..