105 ще са избирателните секции в община Търговище в изборите за народни представители на 27 октомври, определени със заповед на кмета д-р Дарин Димитров.
5 от секциите ще бъдат преместени заради ремонтите в I СУ „Св. Седмочисленици“, които се извършват по Плана за възстановяване и устойчивост.
Секции № 21 и № 23 ще бъдат в Детска ясла № 5. Секция № 22 остава в сградата на I СУ, но ще се помещава в ученическия стол. Секции № 24 и № 25 ще бъдат преместени в Дневния център за пълнолетни лица с увреждания на ул. „Кап. Данаджиев“ № 29.
Общо 47 са секциите, в които ще се гласува в областния град и в кварталите Въбел и Бряг. В останалите населени места от общината секциите са 56 броя. По две ще са те в селата Голямо Ново, Кралево, Лиляк, Подгорица и Руец.
Предвидено е разкриването на подвижна избирателна секция, както и на такава в многопрофилната болница в Търговище.
Два нови проекта за благоустрояване на квартали в Търговище са одобрени по програма „Развитие на регионите“, съобщават от общината. Първото проектно предложение е на стойност 1,53 млн. лв. и предвижда ремонт на квартала между улиците „Бистрица“, „Хан Крум“ и „Първи май“. Втората зона обхваща пространството между ул. „Трапезица“ № 30 и 32, ул...
Регионалното управление на образованието – Търговище стартира майсторски клас на тема „Развитие на креативното мислене като модел за повишаване на образователните резултати“. Обучението се провежда по Националната програма „Квалификация на педагогическите специалисти“ и включва 20 учители от областта – по обществени и природни науки, български..
По инициатива на доброволци от гр. Антоново, загрижени за съдбата на бездомните животни, Общинският приют за кучета в гр. Омуртаг получи дарение от топли дюшеци за най-малките си обитатели. В момента в приюта, разположен в с. Средище, се отглеждат 53 кучета, от които 14 са малки и изискват специални грижи. Днес, 18 октомври, от 16:00 до 17:00 ч.,..
Третото издание на „Борса на проекти и идеи“ ще се проведе днес в Търговище. Целта на събитието е да създаде връзка между бизнеса и местни граждански организации, сред които неправителствени организации, читалища, младежки структури, детски градини и училища, които търсят подкрепа за своите проекти. Инициативата е организирана от Клуба на..
STEM център по природни науки откриха днес в Основното училище „Алеко Константинов“ в с. Голямо градище, община Опака. Ученици от V и VI клас представиха опити за измерване на температурата на кипяща вода, наблюдение на процесите на топлопроводност и конвекция и изследване на силите на триене. С интерес и увереност децата разказаха за устройството на..
Над 30 000 стръка нови цветя ще красят Търговище през есенно-зимния сезон, съобщават от общинската администрация. Ще бъдат засадени теменужки, парички и хризантеми в различна цветова гама. Посадъчният материал е произведен в оранжериите на общинското предприятие "Флора". В цветните пространства на централния площад „Свобода“ вече са засадени..
Юрмюз Ахмедова от Коалиция „Граждани за общината“ е новоизбраният кмет на поповското село Зараево. Това показват окончателните резултати от вчерашните избори за кмет, публикувани на страницата на Общинската избирателна комисия. Юрмюз Ахмедова е избрана с подкрепата на 316 човека от общо 472 упражнили правото си на глас. Останалите двама..