Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стипендии за ученици без родители

За поредна година Фондация "Благотворител" ще даде годишна стипендия на ученици и младежи по програма "Постигам по-висок успех". Инициативата е адресирана към младежи, които живеят в институции или без родителска грижа и са постигнали много добри резултати в училище. Срокът за подаване на документи е до 15 октомври. Между 80 и 150 лв ще получават месечно одобрените кандидати. 

Кой може да бъде стипендиант и как можете да станете дарител? Подробностите чуйте от Светослава Рашева  - председател на Управителния съвет на  Фондация „Благотворител“ в интервю на Христина Димитрова.

Нужните документи за кандидатстване по програма "Постигам по-висок успех" ще откриете в сайта на Фондация „Благотворител“.
Фондацията даде старт и на Националния конкурс „Млад Благотворител" за реализиране на благотворителни проекти, замислени и изпълнени от ученици. Конкурсът има осъществени 7 издания и през годините ученици помагаха  дарявайки време, труд и умения в свои обществено значими каузи, като с подкрепата на фондацията осъществиха 37 проекта на територията на България.


Светослава Рашева обясни какви могат да са проектите, кой може да участва и с какви средства ще бъде подпомогнато осъществяването на идеите.

Срокът за подаване на проектите е до 11 ноември през сайта на Фондация "Благотворител".


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Сесията в Търговище с решения за АМ „Хемус“ и водата

Общинските съветници на Търговище заседаваха днес по проблеми, касаещи жителите на общината и на Североизтока. Местните парламентаристи дадоха съгласие да се учреди безвъзмездно право на строеж в полза на Агенция „Пътна инфраструктура“ на терен от 25 декара в района на село Бистра. Така се улеснява процедурата по строителството на магистрала..

публикувано на 27.11.25 в 14:26

Пчелиците с екоспектакъл

Екологичен спектакъл „Тя, гората“ ще представят малките възпитаници на детска градина „Пчелица“ в Шумен. Събитието се осъществява със съдействието на Регионалната дирекция по горите, Природен парк „Шуменско плато“ и Североизточното държавно предприятие.  Спектакълът е авторски на детската градина, а поводът да го представят пред публиката, е..

публикувано на 26.11.25 в 15:28

В Исперих няма да вдигат такса смет

В община Исперих няма да има повишение на такса смет за  следващата година. Това заяви кметът Белгин Шукри.   Да не се променят данъците за 2026 г. в общините, които членуват в Сдружение „Толерантност“. Това е призивът, който отправят от  управителния съвет на сдружението с председател Делян Пеевски, в което членуват около 70 общини.   Не..

публикувано на 26.11.25 в 14:38

Нов клуб за незрящи отвори врати

Във Велики Преслав отвори врати новият клуб на Териториалната организация на слепите. Мястото е обособено специално за хора със зрителни увреждания. Тук те ще могат да се срещат и да се подкрепят в ежедневието.  „Това място е повече от помещение – то е общност. Тук хората могат да се чувстват активни, полезни и сигурни“, казва Радка Герова, която..

публикувано на 26.11.25 в 13:21

Търговец: Няма да ни е лесно с левове и евро

Хамалогия и забавяне с рестото, скок и закръгляване на цените – това са само част от негативните очаквания на търговците, а и на потребителите, които може да настъпят от 1 януари с влизане на еврото у нас. Собствениците на малки магазини и ресторанти дори се замислят да затворят през януари, когато ще имаме право да им плащаме в евро и лева...

публикувано на 26.11.25 в 11:55

Поетичното пътешествие на Христилия

Христилия Кулева e инженер по образование и има 27 години стаж в тази професия, която учи на ред и дисциплина. Между редовете на ежедневието й обаче се промъква и нещо друго - чувството за поезия, за миг, за тишина. И след толкова години, в които е писала „за себе си“,  изведнъж думите й стават част от света .  На 76 години Христилия Кулева решава..

публикувано на 25.11.25 в 14:20

Умни очила за независим живот

Високотехнологични очила , задвижвани от изкуствен интелект помагат на хора със зрителни увреждания у нас. Иновативните очила са осигурени по проект на Министерството на труда и социалната политика. Димитър Димитров от Полски Тръмбеш  е сред първите българи, които ползват отскоро новата придобивка. Той   е с над 90 % зрителни..

публикувано на 24.11.25 в 20:06