В Деня на Свети Йоан Рилски, 19 октомври, професионалния си празник честват българските лекари.
Със свое решение Районната колегия на БЛС в Шумен отличи четирима свои колеги. Наградата за специален принос получи д-р Недко Тодоров, хирург, заместник- директор на МБАЛ Шумен. Целият трудов път на д-р Тодоров е свързан с шуменската областна болница.
В категорията общопрактикуващ лекар в доболничната помощ „Лекар на годината” стана д-р Мария Славчева. Тя е от първите семейни лекари (педиатър) в Шумен. В груповата й практика сега са записани 2300 здравноосигурени, половината от които са деца.
В категорията специалист в болничната помощ шуменската лекарска колегия отличи д-р Моника Помакова от неврологичното отделение на МБАЛ-Шумен. За екипа в нервното отделение казва: „Ние сме обединени като един юмрук всички. Работим изключително задружно, много се подкрепяме. Затова останахме толкова години заедно в болничната помощ!”
В категорията специалист в доболничната помощ бе награден кардиологът д-р Детелин Димов. От началото на 2024 г. е медицински директор на кардиологичната болница „Мадара”. Д-р Детелин Димов е защитил е специалностите вътрешни болести, кардиология, здравен мениджмънт.
ВиК ремонтите, подмяната на уличното осветление, подобряването на енергийната ефективност на големи обществени сгради в Шумен, озеленяването на града и изграждането на нови спортни и детски площадки са водещите приоритети в общинския проектобюджет за строителство за 2025 г. Заложените задачи бяха изчетени от ресорния заместник-кмет инж. Андреан..
Община Шумен започна поетапна подмяна на уличното осветление. Ще бъдат сменени 3065 лампи с нови енергоспестяващи LED осветителни тела. Проектът се финансира по Националния план за възстановяване и устойчивост. Новото улично осветление ще пести по около 250 хил. лв. По проекта ще се въведе и система за централизирано интелигентно..
Декларация до ВиК - Шумен изпратиха общинските съветници с настояване за отговор в най-кратък срок по проблемите с водата, касаещи шуменци. „След официалното откриване на пречиствателната станция за питейни води за нуждите на Шумен на 11.03.2025 продължава ли да се ползва непрекъснато за пречистване на доставяната от дружеството ви вода в града?..
Днес се простихме с бизнесмена, политика, общественика и дарителя Димитър Александров. Той ни напусна внезапно на 7 април на 63-годишна възраст. На поклонението в църквата "Свето Възнесение" в Шумен пред тленните останки на бившия народен представител и областен управител на Шумен и настоящ общински съветник присъстваха стотици общественици,..
Великденски концерт ще се проведе на 16 април - сряда, от 18:00 часа пред административната сграда на община Шумен. Сред главните изпълнители ще са Нина Николина и Калин Вельов – барабани и перкусии. В събитието ще се включат Мартин Ташев – тромпет и вокал, Мартин Денев – клавиши, Таня Първанова – вокал, както и местни състави. От вторник се..
Тази година честваме 100 години от първото отбелязване на професионалния празник на лесовъдите, а мотото е „Век от вечността в създаване, опазване и грижа!“. В Седмицата на гората лесовъдите от Регионалната дирекция по горите в Шумен засадиха около 150 фиданки на територията на природния парк „Шуменско плато“. Бяха посадени липа, цер, космат дъб..
Шумен ще бъде домакин на XVI издание на Международния турнир по информатика за напреднали „Джон Атанасов“ (IATI). Той ще се проведе от 10 до 12 април в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Домакин на състезанието е община Шумен, а организатори са Шуменският университет, шуменската школа „А и Б“, а тази година и..