Петя Радкова от Разград е ритуалчик по професия и фотограф по душа. Вдига фотоапарата, за да снима красиви неща. А хубава в очите на фотографа, може да бъде и една обикновена за някого локва.
Открила силата на това изкуство, коeто по думите й може и да бъде "спасителен пояс в тежки момента от живота", преди около 15 години. Вече има две самостоятелни изложби, участия в много общи, печелила е награди от национални и международни конкурси.
Силата й е в натюрморта, а в създаването на един кадър с розови рози и танцуващи капчици вода край тях включила и съпруга си. Розите на Петя влезли в каталога с най-добри снимки от Международния годишен фото конкурс „35AWARDS“ през 2020 г. Участвала заедно с 117 500 фотографи от 173 страни.
Ако си мислите, че при толкова емоции в ежедневието й на обредник не се изкушава да снима и по време на риутали, лъжете се. По време на три бракосъчетания е била в две роли - с фотоапарат на врата и с брачни халки в ръцете. Много развълнувала младоженците и гостите.
От 5 г. Петя Радкова неизменно оглавява и журито на фотоконкурса „Моето различно, щуро лято“, организирано от местната Комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Тази година надпреварата привлече рекорден брой участници - 156 от цялата страна. Комисията била истински затруднена да оцени най-добрите от над 250 фотоса и от още 63 фоторазказа.
С Петя Радкова разговаряме как се става добър фотограф, без да обръщаш внимание на лайковете и колко е важно някой да те подкрепи и критикува.
Любители на моторите се събират днес в Тутракан, а сред тях е и цяло семейство, това на зам.кмета на дунавския град Васил Дойнов. Той, съпругата му Теодора и синовете му Томислав на 8 и Цветелин на 5 години, са фенове на моторите. Разбира се, виновникът за тази любов към свободата на две колела е бащата. Както се случва при мнозина,..
Ден преди утрешния празник Цветница, празнуваме Лазарова събота или Лазаровден. Ден, в който си спомняме едно от основните чудеса, извършени от Исус - възкресението на Лазар, четири дни след смъртта му. Днес основният обичай е лазаруването, в което участват млади неомъжени жени, лазарки. Те обикалят къщите, пеят обредни лазарски песни и..
Необходимостта от дигитално евро както на микро, така и на макрониво става все по-убедителна. На първото то ще се яви като поредното общоевропейско благо за потребителите в еврозоната, а на второто е важен инструмент за монетарната еманципаципация на Стария континент от Америка. Чуйте повече в коментара на Петър Нейков, базиран на публикации..
Връзката на човек с Бога започва много рано, в така наречената семейна църква – бащата, майката, детето. То трябва да бъде въведено в църквата от самите родители и след това училището надгражда всичко. Това заяви пред Радио Шумен по повод планираното изучаване на предмета «Добродетели и религии» протойерей Симеон Николов от Русе и уточни, че ако..
Българската аграрна камара излезе с декларация във връзка с проблеми с напояването. В декларацията се посочва, че предстоящият поливен сезон е застрашен. Аграрната камара предупреждава за критичното състояние на водния ресурс, нужен за земеделското производство. БАК отбелязва, че липсата на адекватна водна политика и безконтролното източване на..
Практически съвети и стратегии за справяне с проблемите, свързани с дигиталната зависимост и кибератаките, дава новата книга „Дигитални зомбита“ на Силвия Ненова. Целта на изданието е да предостави насоки на възрастните как да помогнат на децата да се ориентират в дигиталния пъзел на все по динамичното и бързо променящо се време. В нея авторката..
„България е чиста от covid-19 в момента. Има единични случаи. Грипната вълна, която бе по-особена през този зимен сезон, също е овладяна на този етап“. Това каза за Радио Шумен вирусологът проф. Радка Аргирова. „Има сигнали за кратковременни неразположения след ваксините срещу covid-19 , но нямам информация за получени трайни усложнения...