Готовността на институциите в Русенско за работа в зимни условия ще бъде обсъдена на заседание на Щаба за изпълнение на областния план за защита при бедствия. Заседанието ще започне от 10.30 часа в зала „Свети Георги“ на Областната администрация.
Целта е да се предвидят мерки за осигуряване на нормални условия за живот и работа на населението и инфраструктурата при утежнена зимна обстановка. Ще се направи преглед на моментното състояние на подготовката на областта за новата зимна кампания.
По думите на областия управител Драгомир Драганов, местните и държаните структури трябва да работят в синхрон и да не допускат да бъдат изненадани през зимата, така както се е случвало понякога.
Откриха мъж в безпомощно състояние след употреба на наркотици. Това съобщават от Областната дирекция на МВР в Русе. Около 01:13 ч. на 8 юли екип на Първо РУ е изпратен на..
10 деца и младежи от различни дунавски градове участваха в художествения пленер под мотото „Синият път на Европа“, който се проведе в Русе. Основна тема на събитието бе Дунав и седмицата, посветена на реката. Пленерът завърши с изложба в русенската Художествена галерия. Всички участници получиха удостоверения.
Жътвената кампания в Русенско е в разгара си, като в следващите 10 дни се очаква да приключи прибирането на пшеницата, съобщи областният управител Драгомир Драганов. Той посочи, че очакванията са за задоволителни добиви, но въпреки това в сектора остават редица проблеми, като най-сериозният от тях е ниските изкупни цени. „Пшеницата, която..
Аварирал тежкотоварен автомобил затвори Дунав мост рано тази сутрин за около час, съобщи областният управител на Русе Драгомир Драганов. Инцидентът е станал малко след 6.00 часа сутринта в района, където се извършва основния ремонт на българския участък на съоръжението, като камионът, който е с родна регистрация, вече е изтеглян от моста с..
157 години от преминаването на река Дунав и стъпването на българския бряг на четата на Хаджи Димитър и Стефан Караджа ще отбележат днес в село Новград. Годишнината ще бъде отбелязана с поднасяне на венци и цветя пред Мемориала на загиналите във войните за освобождение и национално обединение на България от 19.30 часа. По традиция инициативата се..
62 деца и ученици от Русенска област са върнати в класните стаи от 15 септември досега. Това сочат данните на Регионалното управление на образованието. Информацията идва на фона на провелата се среща на Координационното звено по механизма за обхващане и предотвратяване на отпадането на ученици от образователната система. Според експерти, една..
Медицински хеликоптер кацна днес следобед на Градския стадион в Русе за спешен транспорт на тежко пострадал пациент. Според информация на Русе медиа, става дума за 22-годишен мъж на апаратна вентилация, който е пострадал тежко при катастрофа. Пациентът ще бъде транспортиран до софийско лечебно заведение за лечение. Русе е сред градовете, в които..