В 14-дневен срок участниците в общественото обсъждане могат да внесат писмени становища по проекта за решение за изменение на одобрените с бизнес плановете цени на ВиК услуги за 2025 г.
Ако предложението за Шумен бъде прието, шуменци ще трябва да плащат 5.97 лв. на кубик. Това е поскъпване с 50 стотинки спрямо сегашната цена за кубик вода от 5.48 лв за кубик. Новата цена от близо 6 лева, според анализа на Комисията за енергийно и водно регулиране е под социалната поносимост, която за региона е 7,86 лв.
Днес против поскъпването на водата в Шумен своите позиции представиха областният управител Бейнур Ахмед, председателят на Общинския съвет Ася Аспарухова и кметът на община Шумен Христо Христов. Представителите на държавната и местната власт бяха единни в отрицателното си становище относно предлаганото повишение на цената.
В края на общественото обсъждане, председателят на енергийният регулатор Иван Иванов отново подчерта, че КЕВР определя пределни стойности на Вик услугите, предоставяни от операторите.
Чуйте още.
209 локации в Шумен са окосени от екипите на Общинското предприятие „Паркове и обредна дейност“ за последния един месец. Това съобщават от предприятието, като посочват, че някои от участъците вече са косени по повече от веднъж. В представения на кмета отчет за времето от 7 април до 15 май те посочват по средно между 4 и 16 локации дневно, в..
Над 1800 студенти на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ се дипломираха днес. Церемонията се състоя в зала "Арена Шумен". Повече от 600 бакалаври и магистри, и техните близки присъстваха на тържествената и много емоционална церемония, в която имаше и радост, и гордост, и сълзи. Ректорът на университета проф. Наталия Витанова..
Официалната церемония по дипломирането на Випуск 2024 на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ ще се състои от 10.00 часа днес в зала „Арена Шумен“. През изминалата година във висшето училище са се дипломирали общо 1 806 души, а над 500 от тях в събота ще положат Клетва на абсолвента и ще отпразнуват заедно успешно..
Няколко бракониерства на язовир "Тича" и на водоеми в други населени места в Шуменско са били пресечени след намеса на служители от Териториалното звено "Рибарство и контрол" в Шумен. Проверки се правят усилено по време на забранителния период, въведен от средата на април, и при една от тях е установен мъж, извършвал улов и пренасяне на риба в..
112 студенти от 21 университета участват в 47-ото издание на Националния студентски литературен конкурс „Боян Пенев“. Сред тях има и млади хора, които учат в Ротердам, Виена и Манхайм. Конкурсът беше открит в аулата на ШУ „Еп. Константин Преславски“. Приветствие към участниците отправи ректорът на университета проф. д.н. Наталия Витанова, с напътствия и..
Първите два часа от паркирането в двора на Многопрофилната болница в Шумен са безплатни от една година. Всеки следващ час се таксува по 2 лева, а денонощният престой е 12 лева (плюс един лев за всеки следващ ден). Преди това дневният престой бе на символичната цена от 1 лев на ден. Според Николинка Иванова и Марияна Маринова, които по различни..
Четири вида цветя се засаждат от служителите на общинското предприятие "Паркове и обредна дейност" в шуменската Градска градина във фигурална композиция „цветна черга“, съобщиха от пресцентъра на общината. Антуриум, Портулака (Калдъръмче) , Календула (Невен) и Агератум са четирите вида, които ще красят лехите на централната алея на..