От няколко дни абонатите на Yettel получават съобщения, че мобилният оператор променя едностранно цените по договорите. Ето и текстът: „Даваме Ви повече, за да можете повече. Подобряваме Ви плана с двойни национални МВ, като от 5.01.2025 г. се увеличават месечната такса за мобилна услуга с 2 лв. и цени на услуги по договор и до тогава може да прекратите договора без санкции“. Добавен е линк и към страницата на оператора с по-подробна информация.
Това съобщение се позовава на Закона за електронните съобщения. Условието е поне месец по-рано операторът да уведоми засегнатите от промените потребители. Дотук това е направено.
„Но това трябва да се разглежда като хипотеза за предоставяне на непоискана услуга, която е нелоялна търговска практика по смисъла на потребителското законодателство“, коментира Габриела Руменова от платформата „Ние, потребителите!“. Тя допълни, че операторът се позовава на правата, които му дава Законът за електронните съобщения, но той не урежда правата на потребителите.
Преди да се подпише документ, абонатите да се уверят, че промените са само тези, да внимават за уловките. Маркетингова практика е да се представя само това, което е приемливо за потребителите, а другите аспекти да се обясняват витиевато или да се премълчават“, предупреди Габриела Руменова.
От Комисията за защита на потребителите реагираха бързо. Председателят ѝ Мария Филипова припомни, че потребителите имат право да прекратят договора си без допълнителни разходи.Уточнява се, че компетентният орган, към който могат да се отправят всички въпроси, е Комисията за регулиране на съобщенията.
Още от интервюто на Здравка Русева с Габриела Руменова от „Ние, потребителите!“.
Три СТЕМ кабинета – по математика и по природни науки – представиха днес педагозите и специалистите от Центъра за специална образователна подкрепа в Шумен. Пред своите партньори от училища и детски градини те демонстрираха как използват новите технологии в работата си със специалните деца. На демонстрациите присъстваха и представители на..
Двете сестри близначки Ася и Симона Андрееви от Разград, организират клуб и състезание по предприемачество. Вече трета година са студентки в Нов български университет в София, специалност ,,Информатика“. Междувременно и двете работят в сферата на програмирането и дизайна. Миналата година те печелят състезание по предприемачество и..
Българският литератор и педагог проф.Румяна Йовева е дългогодишен преподавател в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. За известно време бе и негов заместник-ректор.През 2009 г. бе удостоена със званието „Почетен гражданин на Шумен". Тя е родена преди 86 години в град Каспичан. Завършва специалност българска филология в Софийския..
Презентация на тема „Екологично проучване на прилепите в горски местообитания в Североизточна България“ ще представи днес уредникът от отдел „Природа“ на русенския музей Красимир Киров. Събитието ще се проведе от 18:00 ч. в залата за временни изложби на Екомузей с аквариум. Чуйте интервюто на Петър Нейков с биолога и еколог Красимир Киров...
По повод 100 години от първото отбелязване на Седмицата на гората днес в Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“ в лесопарк „Кьошкове“ се проведе викторина на тема „Век от вечността в опазване и грижа“. В нея се включиха деца на различна възраст от пет различни училища в Шумен, както и представители на Градския ученически парламент към ОДК..
Откъде идва народната поговорка "Гледат я като писано яйце"? Идва пак от народната традиция, но от изкуството да се украсяват великденските яйца. Писането на яйцата с восък е традиция на повече от 100 години, според етнографа от Етнографско-археологическия музей в Елхово Добринка Костова. Именно тази техника ще бъде показана от 11 до 17..
С какъв цвят е вашият глас? На този въпрос отговаря гласовият коуч Дими Йорданова-Комундучи. Повече от 25 години тя работи в областта на стратегическата комуникация, личностното развитие и културната медиация. Автор на иновативния метод за комуникация DIYO ®. Автор на книгите "Пътищата на гласа" и „ Твоят глас може да промени живота..