С празничен водосвет бе открит новият филиал на Центъра за специална образователна подкрепа в Русе. Официални гости на събитието бяха кметът Пенчо Милков и неговият заместник Енчо Енчев.
„Новият филиал е символ на надеждата, че всяко дете заслужава шанс за пълноценно развитие и реализация. Искрено вярвам, че екипът ви ще продължи да бъде пример за професионализъм, съпричастност и безрезервна подкрепа за децата и техните семейства“, обърна се кметът Пенчо Милков към директора на Центъра Диана Михайлова.
Новият филиал на Центъра разполага с 12 класни стаи, намиращи се на два етажа. За нуждите на децата има още логопедичен кабинет, фитнес зала, компютърен кабинет и сензорна стая. Обособена е и т. нар. мека стая, където с възпитаниците на ЦСОП работи терапевт, а обстановката ги предразполага да се чувстват спокойни и в безопасност.
Русенският университет "Ангел Кънчев" едва не остана без сграда заради бюрократична грешка. Областната администрация е включила в списъка за продажба имот, който активно се използва от факултета по "Кинезетерапия". Случаят излезе наяве по време на среща между общински съветници и представители на Областна администрация - Русе за продажбата на..
Дежурните екипи на пожарната в Русе са реагирали на фалшив сигнал на телефон 112 в района на булевард "България", съобщиха от ОД на МВР. Според информацията, устройството е паднало от движещ се автомобил и автоматично е подало сигнал към службите. По-късно телефонът е бил открит по изпратените на 112 GPS координати и е върнат на..
Интензивен трафик в посока от Румъния към България се очаква днес и утре през „Дунав мост“ при Русе – Гюргево, съобщи областният управител на област Русе Драгомир Драганов. Причината е, че 15 август е почивен ден в северната ни съседка. Най-вероятно още от днес следобед ще се увеличи значително броят на преминаващите леки автомобили от Румъния..
Асфалтира се затвореният за основен ремонт участък с дължина 320 метра на Дунав мост при Русе, в посока България. Положен е долен и износващ асфалтов пласт, хидроизолацията по пътната плоча в цялата отсечка. През следващата седмица ще стартира монтирането на реставрирания пешеходен парапет и стълбовете за осветление. Очаква се основният ремонт..
Невярна информация за безплатни шестмесечни карти за обществения транспорт в Русе се разпространяват отново в социалните мрежи, информира БТА. Към настоящия момент няма промяна в условията за пътуване и в цените на превозните документи по линиите, обслужвани от “Общински транспорт Русе” ЕАД. Билети и карти за пътуване се купуват само от шофьорите..
Три русенски села - Брестовица, Босилковци и Пейчиново са застрашени да преминат на воден режим, ако не се предприемат спешни мерки. Това заяви областният управител на област Русе Драгомир Драганов. Причината е комбинация от продължителната суша и критично амортизираната водопроводна мрежа. "Нашата област е една от малкото, където няма воден..
Откриха ловният сезон за пернат дивеч в Русенско, съобщиха от областната администрация. Сезонът бе открит със събор на ловните дружини. Подобна мащабна инициатива, свързана с лова на пернат дивеч, се провежда за първи път от 35 години насам. Организатор е ловно-рибарското дружество „Филип Тотю“ с председател Десислав Маринов. Началото на събора бе..