Защо новият терен на Ученическия стадион „Цоньо Василев“ в Шумен се наводнява? Този проблем по сигнал на граждани обсъдиха по време на заседанието на Комисията по младежта и спорта днес в Шумен. Оказва се, че при дъжд се образуват локви по новата настилка.
Председателят на комисията Янко Янко постави проблема пред общинските съветници и поиска отговор от администрацията.
"Към момента ученическият стадион не е въведен в експлоатация и тези дефекти, които са забелязани, лично мен ме увериха, че са отстраними и са се получили заради незавършени дейности по самия терен. Материалите и настилката са от най-висок клас", каза той.
„За наводняването на части от терена на ученическия стадион ще бъде сезиран Футболният съюз. Игрището е по проект на УЕФА“, поясни Даниел Даулов - ст. експерт “Младежки дейности, спорт и туризъм".
"От фирмата, която е изградила съоръжението, са обяснили, че покритието все още не е уплътнено добре и задържа водата. При направата на терена под изкуствената трева като основа се поставя кварцов пясък и гумена посипка. Когато игрището не е използвано, посипката все още не е активна и не попива водата. От фирмата изпълнител ще третират допълнително терена, за да се подобри абсорбирането на водата“, каза Даниел Даулов.
Чуйте репортаж по темата на Мина Денева.
Три СТЕМ кабинета – по математика и по природни науки – представиха днес педагозите и специалистите от Центъра за специална образователна подкрепа в Шумен. Пред своите партньори от училища и детски градини те демонстрираха как използват новите технологии в работата си със специалните деца. На демонстрациите присъстваха и представители на..
Двете сестри близначки Ася и Симона Андрееви от Разград, организират клуб и състезание по предприемачество. Вече трета година са студентки в Нов български университет в София, специалност ,,Информатика“. Междувременно и двете работят в сферата на програмирането и дизайна. Миналата година те печелят състезание по предприемачество и..
Българският литератор и педагог проф.Румяна Йовева е дългогодишен преподавател в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. За известно време бе и негов заместник-ректор.През 2009 г. бе удостоена със званието „Почетен гражданин на Шумен". Тя е родена преди 86 години в град Каспичан. Завършва специалност българска филология в Софийския..
Презентация на тема „Екологично проучване на прилепите в горски местообитания в Североизточна България“ ще представи днес уредникът от отдел „Природа“ на русенския музей Красимир Киров. Събитието ще се проведе от 18:00 ч. в залата за временни изложби на Екомузей с аквариум. Чуйте интервюто на Петър Нейков с биолога и еколог Красимир Киров...
По повод 100 години от първото отбелязване на Седмицата на гората днес в Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“ в лесопарк „Кьошкове“ се проведе викторина на тема „Век от вечността в опазване и грижа“. В нея се включиха деца на различна възраст от пет различни училища в Шумен, както и представители на Градския ученически парламент към ОДК..
Откъде идва народната поговорка "Гледат я като писано яйце"? Идва пак от народната традиция, но от изкуството да се украсяват великденските яйца. Писането на яйцата с восък е традиция на повече от 100 години, според етнографа от Етнографско-археологическия музей в Елхово Добринка Костова. Именно тази техника ще бъде показана от 11 до 17..
С какъв цвят е вашият глас? На този въпрос отговаря гласовият коуч Дими Йорданова-Комундучи. Повече от 25 години тя работи в областта на стратегическата комуникация, личностното развитие и културната медиация. Автор на иновативния метод за комуникация DIYO ®. Автор на книгите "Пътищата на гласа" и „ Твоят глас може да промени живота..