Бившата детска градина на Шуменското плато горя в събота. Пожарът е подпален умишлено. Това съобщават от шуменската полиция.
Пламъците били потушени малко след 5:30 часа. На място било установено, че в изоставена сграда има четири независими и отделни огнища.
Три екипа са гасили пламъците, пожарът е ликвидиран с помощта на 9 тона вода. Извършен е оглед, образувано е досъдебно производство за палеж.
Същия ден късно вечерта е прието съобщение за пожар в дървена постройка, която се намира в непосредствена близост до бившата детска градина на платото. На място са насочени два екипа на пожарната. Огнеборците заварили силно развит пожар. Пламъците са ликвидирани с помощта на 3 тона вода.
Причините за възникване на пожара са в процес на изясняване, образувано е досъдебно производство.
Кметът на Шумен Христо Христов не е предоставил копия от договорите за информационно обслужване с фирми от Добрич, Русе и София. Документите бяха поискани от председателя на комисията по култура към Общинския съвет Венцислав Венков. Миналият месец Венков попита какви пари харчи администрацията за работа с пиар агенции и медии. Тогава стана ясно, че..
Двайсет многофамилни жилища се санират към момента в Шумен по Националния план за възстановяване и устойчивос т. Предстои да започне санирането и на пет публични сгради – на община Шумен, кметството в с. Мадара, Регионалния исторически музей, Регионалната библиотека и Спортната зала „Плиска“. По одобрените за финансиране три Концепции за..
Над 150 изпълнители от водещи музикални школи с традиции във вокалното изкуство, вокални студия и арт центрове от цялата страна ще участват в 15-ото издание на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ 2025. Надпреварата ще се проведе в Шумен на 22 и 23 ноември. Участниците ще представят разнообразни стилове и..
Кметовете на общините Върбица, Каолиново, Никола Козлево и Венец обявиха днес, че ще дарят декемврийските си заплати, за да бъдат подпомогнати пенсионерите за коледните празници. Във Фейсбук профилите на местните администрации Мердин Байрям, Нида Ахмедов, Исмаил Ибрям и Нехрибан Ахмедова написаха, че ще подкрепят инициативата на лидера на ДПС..
Над 300 литра наливен алкохол без акцизен бандерол са иззели полицаи от Нови пазар след получен сигнал. Това съобщават от шуменската полиция. Акцизната стока е намерена след претърсване в обедните часове на 18 ноември в частен дом в Плиска, обитаван от 56-годишен местен жител. Иззети са 315 литра алкохол без бандерол. Образувано е досъдебно..
2093 лева е средната брутна месечна заплата в област Шумен за септември, което поставя региона на осмо място сред 28-те области в страната, съобщават от местния отдел „Статистически изследвания“. През третото тримесечие на 2025 г. възнагражденията намаляват спрямо предходното с 3.5% и достигат 2060 лева. Заплатите в Шумен остават под средното..
35-годишен мъж от Велики Преслав е задържан за притежание на наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. Мъжът попаднал в полезрението на криминалисти от полицейското управление в града скоро. В обедните часове вчера е извършена проверка, в хода на която в жилището му във Велики Преслав са намерени около грам кокаин, 3 г амфетамин, 5..