Криминалисти от Областната дирекция на МВР в Разград спасиха спестяванията на възрастна двойка от измамници. Това съобщават от разградската полиция.
Около 20:00 часа на 16 декември възрастно семейство от село Осенец - 83-годишен мъж и 84-годишната му съпруга - получили обаждане от непознат, че са нужни 30 000 лв за операция на снаха им, настанена в болнично заведение. На 17 декември около 8:30 часа последвало второ обаждане. Мним полицай успял да заблуди възрастната двойка, че ще предотврати измамата, но за целта са необходими събраните от тях до момента 15 000 лв. Около 10.30 часа възрастният мъж предал на непознат пред дома си в Осенец посочената сума.
В хода на предприетите незабавни оперативно-издирвателни действия е установен и задържан 31-годишен криминално проявен и осъждан мъж от Кубрат, у когото са намерени 15-те хиляди лева. По случая се води досъдебно производство.
Два дни по-рано отварят за движение разградската ул. „Марица“, съобщават от общината. В момента се прави пренареждане на плочки по тротоарите, както и полагане на маркировка върху новия асфалт. Затвореният заради ремонта участък от ул. „Марица“ – от „Искър“ до „Цар Симеон“ - ще бъде отворен за движение от 18:00 ч. на 28 ноември, петък, като при..
Договор за реконструкция и рехабилитация на улици в Кубрат подписа кметът на общината Алкин Неби. Общата стойност на ремонтите е близо 1 млн. и 300 хил. лв. Проектът предвижда цялостно обновяване на уличната мрежа в определени участъци на града. Обновените улици ще улеснят придвижването, ще подобрят свързаността между кварталите на Кубрат. Дейностите..
Със собствени средства община Исперих извърши основен ремонт на покрива на кметството в село Йонково. Тази дейност е част от по-широката инициатива на общинското ръководство за обновяване на всички кметства в населените места на общината. Целта е да се осигурят по-добри условия за работа и обслужване на гражданите и да се повиши качеството на..
Електронна система за прием на децата в детските градини се въвежда в община Разград. Тя ще осигури обективност и прозрачност при класирането и записването на децата, съобщи кметът Добрин Добрев при представянето на наредбата. Документът бе разгледан и утвърден с гласовете на 22 общински съветници. Според приетата наредба, класирането ще бъде на..
Модерни светофарни уредби ще регулират движението по възлови кръстовища в Разград. Финансирането им ще дойде от актуализацията на бюджета, която беше гласувана от Общинския съвет. Проектирането на светофарните уредби в адаптивно управление с видео трафик детектори ще струва 54 600 лева. Целта е осигуряване на по-голяма безопасност при движение по..
Автомобил „Форд Фокус“ бил потрошен на паркинг в ж.к. „Орел“ в Разград. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в града. Сигналът в полицията е подаден от 35-годишна жена от Шумен, собственичка на колата. Посегателството е извършено между 12:00 и 13:00 часа на 23 ноември. С твърд предмет е строшено задното панорамно стъкло на автомобила...
Финалът на конкурса за подкаст „Гласът на младите“, организиран от Razgrad News и финансиран по програма „Култура“ на общината се проведе в Разград. Участие взеха три отбора – от Професионална гимназия по химични технологии и биотехнологии „Мария Кюри“, Национална професионална техническа гимназия „Шандор Петьофи“ и Профилирана..