Оранжерии за отглеждане на канабисови растения от закрит тип са разкрити на територията на няколко областни дирекции на МВР, съобщиха от полицията в Шумен. Операцията по пресичане и разкриване на престъпления с наркотични вещества е реализирана от Главна Дирекция „Национална полиция“, криминалисти от Шумен и Варна. Действията им са предприети след получена оперативна информация, че мъж от Шумен отглежда растения от вида на конопа.
Към реализация криминалистите пристъпили в сутрешните часове на 14 януари. В сграда на ул. “Уста Колю Фичето“ във Варна е разкрита оранжерия със 180 стръка растения от вида на конопа в крайна фаза на развитие. В помещението, което било в работен режим, са намерени осветителни тела, климатични инсталации, вентилация, торове и препарати за стимулиране на растежа на канабисовите растения, изградена била и система за контрол на въздуха и температурата.
В оранжерията от закрит тип е задържан 52-годишен мъж от Шумен, който се грижил за отглеждане на канабиса. Иззети са и 4,5 кг марихуана. Случаят е докладван на прокурор от компетентната прокуратура и всички действия по разследването са осъществени под негов надзор. Шуменецът е задържан за срок до 24 часа в 3-то Районно управление във Варна.
В хода на разследването криминалистите са разкрили още една наркооранжерия. Предстоят действия по документиране на престъплението, както и изясняване на съпричастността на други към престъпната дейност.
Вокална група "Шаренийки" при II ОУ "Д-р Петър Берон" в Шумен се представи блестящо на Международния фолклорен фестивал в италианския град Соренто. Това съобщи ръководителката на групата Христомила Станева. Талантливите деца бяха част от дефилето и минаха по улиците на Соренто, носейки българското знаме и пеейки български песни. Във фестивала те..
Ден на отворените врати обяви Областната дирекция на МВР в Шумен на 4 юли. Ден преди празника си полицията кани всички шуменци, които искат да се запознаят отблизо с полицейската професия. В 9:00 часа пред Районното управление в Шумен служители на дирекцията ще разкажат за своята работа и за различните дейности по направление. Малчуганите ще..
Златен медал и диплом на националната фолклорна среща в Попово получи Ансамбълът за народни песни „Панайот Волов“ към НЧ „Добри Войников – 1856“ в Шумен. Събитието събра над 4700 участници от цялата страна, които се представиха на четири сцени с разнообразна програма, включваща автентични български танци, песни и обичаи. Участието на..
С 50% са намалели посетителите на туристическите обекти в Природния парк „Шуменско плато“. Драстичният спад се дължи на необичайното присъствие на черен леопард. Властта затвори за 9 дни достъпа и това се отрази на приходите. Иначе за първото полугодие на годината се отбелязва общо увеличение на туристите и приходите от тях...
Над 3.2 милиона лева са стрували ремонтите на няколко улици в Шумен. Това стана ясно по време на обиколка на кмета на общината Христо Христов по обновените участъци. Кметската инспекция започна тази сутрин от паркинга на парк "Кьошковете". За ремонта на улица „Георги Раковски“, която води до парка, са изхарчени 290 хил. лева за подмяна на..
Седмокласниците от шуменската математическа гимназия са с най-висок успех от външното оценяване сред 50-те училища в област Шумен. Средната оценка на учениците от ППМГ по български език и литература е Много добър 5.28 или 80.51 точки, а по математика – Много добър 4.96, или 73.38 точки. На второ и трето място в областта по успех на теста по български..
С бурни аплодисменти италианската публика посрещна малките танцьори от ДТА „Пъргавелче“ на сцената на Международния фолклорен фестивал в Соренто – Неапол. В продължение на три дни шуменските пъргавелчета участваха във фестивалната програма заедно с Вокална група „Шаренийки“ към Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ в Шумен. „Въпреки че..