Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приемат заявки за дърва

Снимка: архив

Започна записването за дърва за огрев за жителите на община Никола Козлево за следващия отоплителен сезон. Това съобщават от местната администрация. 

Хората, които ще използват този вид отопление, могат да подадат заявление и декларация в сградата на общината, а жителите на селата – при кмета или кметския наместник на съответното населено място. 

 Желаещите да получат дърва за огрев трябва да са с постоянен или настоящ адрес на територията на общината. Крайният срок за това изтича на 31 март. 

Дървесината за лично ползване се осигурява от Държавното горско стопанство – Нови пазар. 

Община Каспичан също изготвя списъци за закупуване на дървесина от горското стопанство в Нови пазар. За разлика от предходни сезони тази година няма ограничения в количеството дърва за огрев. 

Списъците се изготвят в Центъра за административно обслужване в сградата на Общинска администрация и кметствата по населени места. 

Преди дни от Североизточното държавно предприятие съобщиха, че всички заявки за дърва за огрев за настоящия отоплителен сезон в Шуменско са изпълнени, а в стопанствата по места има свободни количества дървесина.


По публикацията работи: Ивелина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Информатици от 9 държави на турнир в Шумен

Шумен ще бъде домакин на XVI издание на Международния турнир по информатика за напреднали „Джон Атанасов“ (IATI). Той ще се проведе присъствено от 10 до 12 април в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Домакин на състезанието е Община Шумен, а организатори са Шуменския университет, шуменската школа „А и Б“, а тази година – и..

публикувано на 31.03.25 в 15:07

Среща за професионално ориентиране в туризма

В петък в Професионалната гимназия по селско стопанство и хранителни технологии в Шумен се проведе среща за професионално ориентиране. В нея участваха ученици, които вече се обучават в специалността „Туризъм“ и такива, които биха искали да учат в това направление. Бяха поканени и представители на малкия и средния бизнес в областта на хранителната..

публикувано на 31.03.25 в 11:20

Ваксини срещу менингит

От днес в Регионалните здравни инспекции ще има организация за имунизация с ваксината срещу някои групи бактерии, причиняващи менингит.  От здравното министерство обявиха, че ваксината ще се поставя след закупуване от желаещите възрастни или родители. Добре е имунизацията да се направи колкото се може по-рано, след навършване на 2 месеца от..

публикувано на 31.03.25 в 10:11

Чистиха подземни контейнери

Демонстрация на новата машина за почистване на подземните контейнери в Шумен направиха от общината. Те са с обем 3 куб. м.  Един такъв подземен контейнер събира около четири обикновени контейнера тип „бобър“, което предполага по-рядкото изхвърляне на отпадъци. Също така се спестяват неприятните миризми и е по-естетично, посочиха заместник-кметът..

публикувано на 28.03.25 в 15:24

Възстановяват стара чешма

Втората чешма по пътя към Лозево може да бъде възстановена до края на другата седмица. Това стана ясно по време на среща на кмета на община Шумен Христо Христов с ръководствата на общински предприятия и директора на ВиК – Шумен Иван Пушкаров. В срещата участваха общинският съветник Димитър Александров във връзка с инициативата му да се ремонтира..

публикувано на 28.03.25 в 13:46

Двама задържани за ало измама

Криминалисти от Нови пазар разкриха телефонна измама за 7000 лева, 56-годишна жена от Варна и 64-годишен от Бургас са задържани за помагачество. Това съобщават от шуменската полиция. Работата по случая започнала на 23 март, когато бил получен сигнал от 75-годишна жена от село Войвода, че е измамена по телефона. Пред полицейските служители..

публикувано на 28.03.25 в 13:03

Безплатни медицински прегледи

Безплатни профилактични прегледи през целия месец април 2025 г. по случай Световния ден на здравето 7 април обявиха в „Диагностично-консултативен център I – Шумен“ ЕООД.  „В графика за безплатните прегледи се включват лекари от различни специалности от ДКЦ 1“, поясни за Радио Шумен директорът на общинското лечебно заведение Стефка Маринова...

публикувано на 28.03.25 в 12:31