Продължава разчистването на пътната мрежа в Русе и малките населени места от общината. През изминалата нощ снегопочистващата фирма, която работи в града, е третирала пътната настилка с над 100 тона сол и 8 машини. В момента 7 снегорина обработват улиците в Русе, както и повече от 40 служители, които разчистват пешеходните пътеки. Всички линии на градския транспорт се движат по разписание.
От ОП „Паркстрой“ разчистват с машини в района на ул. „Александровска“, Парка на младежта и Парка на възрожденците. От общинското дружество са осигурили и хора на терен, които почистват тротоарите.
Служителите на „Берус“ са работили през нощта по междуселските пътища с 4 машини, които продължават и в момента. От фирмата очакват силни навявания в района на село Хотанца, като са подготвени да реагират с повече техника при необходимост. До момента на дежурния съвет за сигурност няма постъпили сигнали за аварии за нарушено подаване на вода и електроенергия в Русе и населените места в общината.
От „Пътинженеринг“ съобщават, че на територията на област Русе през изминалата нощ са работили общо 24 машини, като входно-изходните точки на Русе и бул. „България“ са отворени, а пътищата са проходими при зимни условия.
От Агенция "Пътна инфраструктура" съобщиха, че затварят временно пътя Русе – Бяла при с. Волово за тежкотоварни автомобили. От АПИ са ограничили и движението на МПС над 12 т по път I-5 Русе – Велико Търново поради силен снеговалеж и снегопочистване.
Гражданите на Русе могат да подават сигнали за непочистени улици на дежурния телефон на „Консорциум Еко Русе Груп ДЗЗД“ 0884/966 677, който е денонощен. Актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа могат да бъдат видени на интернет страницата на Агенция Пътна инфраструктура, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20.
13 са денонощията с превишенияна средноденонощната норма на фините прахови частици 10 микрона, регистрирани в АИС „Възраждане“ - Русе през януари. Това показват данните от месечната справка, публикувана на интернет страницата на РИОСВ - Русе. Средномесечната концентрация е била 51,45 μg/m³ (микрограма на кубичен метър). Най-високата..
Всички зони за платено паркиране на територията на Русе стават безплатни от днес до 21 февруари. Кметът Пенчо Милков издаде заповед, според която гражданите и гостите на града, както и всички юридически лица, се освобождават от такса. Разпореждането на кмета е заради влошената метеорологична обстановка и възникналата необходимост от улесняване..
Заледените улици и тротоари в Русе изпратиха 19 души в ортопедията на болница Канев, информира БНТ. Дванайсет от пострадалите са с по-сериозни фрактури. Снежната покривка в Русе до обяд надхвърли 30 см. Основните улици и булеварди са почистени, но затруднено остана придвижването по малките улици и крайните квартали. Кметът на Русе Пенчо Милков също..
За непочистени улици и тротоари в Русе няма да бъде заплатено на снегопочистващата фирма. Това заяви тази сутрин кметът Пенчо Милков след проверка на състоянието на улици и тротоари в града. „Това, което виждат гражданите, виждаме и ние. Не се чистят добре малките улички и тротоарите“, категоричен е Милков. Тази сутрин „Пътинженеринг“..
Пътищата в Русенско са проходими при зимни условия, съобщиха от областната администрация. Заради снеговалежа камионите над 12 тона по пътя Русе – Разград трябва да са задължително с вериги. Временни затруднения има по пътищата между Сливо поле и Черешово, както и между Писанец и Ветово. Над 40 машини продължават да чистят снега и да обработват..
Тежък инцидент е станал на строителната площадка в Основно училище "Никола Обретенов" в Русе . 24-годишен работник е със счупени прешлени, след като е бил затиснат от метална конструкция при изграждането на физкултурен салон, информира „Дунав мост“. Инцидентът е станал днес около 11:45 часа. Пострадалият е транспортиран до спешното отделение на..
Възстановено е движението за товарни автомобили над 12 тона между Русе и Бяла, съобщават от Областната администрация. По-рано през деня то бе временно спряно заради силният снеговалеж и необходимостта от снегопочистване. В района на Мойсевия баир се образуваха и тапи. Близо 30 снегорина продължават да почистват републиканската пътна мрежа в..