Положителни бяха температурите към 5:00 ч. тази сутрин в региона. В Русе са измерени 2°, в Търговище 3°, Разград 4°, а в Силистра 5°. В Шумен температурата бе 3°, атмосферното налягане е 994 хектопаскала - малко по-високо от нормалното за месеца, ще се задържи без съществена промяна, а относителната влажност на въздуха - 98%.
И днес ще остане облачно и мъгливо. Само на отделни места е възможно да превали слаб дъжд. Ще духа слаб вятър от източна четвърт. Дневните температури ще останат близки до сутрешните, предимно между 5° и 8°, за района на Шумен около 7°.
Прогнозата е на дежурния синоптик Любомир Маджаров от НИМХ - филиал Варна.Поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в: Разград От 9:00 ч. до 16:00 ч. , в района на гр. Глоджево: ТП 3, ТП 4, ТП 5, ТП 8, ТП 9, ТП 10, ТП 11, ТП "Мелница", КТП "Глобул", БКТП "ФЕЦ". От 9:00 ч. до 16:00 ч. , в района на гр. Глоджево, ТП 1, ТП 2, МТП 6, ТП..
Днес ще има променлива облачност, преди обяд намаляваща до слънчево, а по-значителна към нощта над Североизточна България и по Северното Черноморие. Ще духа слаб до умерен западен вятър. Максималните температури ще се повишат и ще са от 17° до 19°, за Шумен около 18°. Дежурен синоптик Любомир Маджаров
Всяко второ дете у нас е жертва на кибертормоз, сочат данни на Българската академия за сигурност. Проучването е част от форума „Заедно в борбата с кибертормоза на деца“, който днес се провежда в Шумен. Организатори са вестник „Стандарт“ и Българската академия за сигурност. В събитието се включват представители на МВР, МОН, Държавната агенция..
Започна седемнайсетата кампания на „Капачки за бъдеще“.Между 11 октомври и 2 ноември ще се събират само капачки. Русе е първият град в Североизтока, който ще предаде събраната пластмаса.На 11 октомври от 10 до 13 часа капачките ще се събират на паркинга на хотел „Дунав“. Кампанията в Шумен ще бъде на 12 октомври, неделя, на..
Започват масови проверки на Комисията за защита на потребителите и Националната агенция за приходите в търсене на нарушения по Закона за въвеждане на еврото. От днес, 9 октомври, вече ще се налагат санкции на търговците за необосновано повишаване на цените, неправилно превалутиране, както и липса на двойно обозначаване на етикетите в..
След дни на интензивни валежи, които предизвикаха локални наводнения и затруднения в транспорта, днес се очаква дъждът постепенно да спре, а времето да започне да се стабилизира. В Североизточна България един от най-засегнатите градове бе Русе. Наводнени кръстовища, закъсали автомобили и затворени пътища създадоха сериозни затруднения за..
Ето къде днес ще бъде прекъснато електрозахранването заради ремонтни дейности и профилактика: Област Русе В периода от 9:00 ч. до 16:00 ч. ток няма да има в района на село Пепелина, а от 8:30 ч. до 16:30 ч. в селата Дряновец и Красен и в голяма част от Русе. За времето от 9:00 ч. до 15:30 ч. без електричество ще е и част от Сливо поле...